У НАТО можуть взяти на себе деякі обов'язки США щодо допомоги Україні: що відомо

Читать на русском

Альянс може почати більше допомагати Україні

Читать на русском
Допомога від НАТО
Наразі в НАТО бояться приходу до влади в США Дональда Трампа

Альянс може почати більше допомагати Україні

Вже невдовзі НАТО може взяти на себе більшу відповідальність у постачанні допомоги для України. Альянс стане відчутніше допомагати Києву. Причина - побоювання членів блоку щодо наслідків для військового альянсу в разі того, якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах в США.

Про це пише видання SEMAFOR. За словами журналістів, перемовини про подальшу допомогу Україні йдуть вже зараз, 

За словами західних чиновників, у штаб-квартирі НАТО наразі тривають перемовини щодо України. Вони спрямовані на те, щоб забрати частину військової допомоги Україні від Пентагону та передати її Альянсу. Але для цього в НАТО мають закінчити обговорення до липня. Саме в липні блок проводитиме свій щорічний саміт, на якому в тому числі торкнуться питання допомоги нашій державі.

"Переговори частково зумовлені побоюваннями щодо повернення Трампа на посаду президента. Європейські чиновники добре пам'ятають попередній термін Трампа, під час якого він неодноразово ставив під сумнів цінність НАТО. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році Трамп заявив, що якби він був на посаді, то поклав би край конфлікту протягом 24 годин, не пропонуючи деталей, але аналітики припускають, що він був би більш схильний до поступок щодо української території, ніж президент США Джо Байден", - зазначають автори матеріалу.

Журналісти запитали в міністра оборони США Ллойда Остіна стосовно того, чи передасть НАТО обов'язки, пов'язані з Україною. Але чиновник відповів досить розлого. 

"Ми зосереджені на тому, щоб забезпечити виконання завдань, пов'язаних з Україною. Ми зосереджені на тому, щоб переконатися, що ми можемо надати Україні допомогу в галузі безпеки, необхідну їй для досягнення успіху сьогодні, а також у найближчій і середньостроковій перспективі", - сказав Остін.

Водночас високопоставлений європейський дипломат розповів журналістам, що в Альянсі також занепокоєні тим, що можуть замінити Ллойда Остіна, якщо Трамп обійме посаду президента США. І взагалі певні кола на Заході дуже переживають через можливий прихід Трампа до влади. 

Допомога Заходу для України

Нагадаємо, наразі існує певна проблема з допомогою від західних союзників. Йдеться перш за все про США.

Минулого місяця Сенат США ухвалив законопроєкт, що передбачає фінансування підтримки України на 60 мільярдів доларів. Після цього документ мала затвердити Палата представників, однак через позицію спікера Майка Джонсона цього досі не вдалось зробити. Республіканець наполягає на вирішенні внутрішніх американських проблем: після цього він обіцяє розблокувати процес надання Україні допомоги. 

Згодом Джонсон заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України. Однак він, на відміну від документа, схваленого Сенатом, пропонує надавати Києву гроші у якості кредитів. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Загроза від балістики: чи можуть наявні в України системи ППО перехоплювати Іскандери-М, Кинджали та північнокорейські ракети Хвасонг - думка військового експерта Сергія Кузана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.