На Донбасі тривають інтенсивні бої за контроль над містом Українськ, яке на 50% знаходиться під контролем російських військ. Місто і до війни з Росією проходило через соціально-економічні труднощі, його історія вражає
В Україні тривають інтенсивні бої за контроль над містом Українськ на Донбасі. Воно знаходиться на Покровському напрямку і вже напівоточене росіянами. Тож, ймовірно, найближчим часом противник візьме його під свій контроль. Але на баланс сил на Донбасі це навряд чи вплине, українські війська тримають оборону.
Як повідомляє військовий ЗСУ з позивним Мучний, на даний момент місто частково опинилося під контролем російських сил. Ворожі війська активно тиснуть на позиції ЗСУ, які утримують стратегічні об'єкти – терикон і шахту. Зокрема, на півночі міста ще тривають запеклі зіткнення, але ворог постійно витісняє українські сили, що змушує військових готуватися до можливого відходу на захід від Українська.
Українськ, розташований неподалік Селидового. Місто має цікаву історію. Її розповів український журналіст Денис Казанський.
Місто було засноване в 1950-х роках поблизу шахти "Україна", від якої і отримало свою назву. Однак, після аварії на шахті на початку 2000-х років, місто почало занепадати. Відсутність опалення, обмежена подача води та економічні труднощі призвели до того, що з 12 тисяч мешканців половина покинула Українськ. Місцева влада намагалася пом'якшити ситуацію, роздаючи покинуті квартири безкоштовно. Це привернуло увагу національних медіа, але місто все ще залишалося напівзанедбаним.
"Я робив репортаж із Українська ще у 2010 році. Тоді в ньому ще стояв пам'ятник Леніну абсолютно божевільного вигляду, з непропорційно маленькою головою, бо справжню голову хтось відбив, а місцеві комуністи приліпили іншу голову від якогось погруддя, і вона не відповідала розмірам монумента. Впадала у вічі велика кількість покинутих квартир із забитими вікнами. Люди, які отримували такі квартири безкоштовно, потім все одно не хотіли в них жити і навіть намагалися продавати їх за 2-3 тисячі доларів, але особливого попиту не було. І звичайно тоді нікому в страшному сні не могло наснитися, що за це місто, яке виявилося не потрібним навіть своїм жителям, колись будуть йти бої", - пише Казанський, показуючи фото Українська 2010 року.
Нині Українськ став ареною жорстоких боїв. Ворог використовує тактику малих груп для проникнення в тил українських позицій, намагаючись спровокувати затяжні бої і витягнути ресурси з основних сил ЗСУ. Виявилося, що російські війська кидають в бій новобранців, які лише кілька тижнів тому отримали зброю. Це створює додаткові труднощі для українських захисників, які стикаються з постійним тиском, пише український журналіст Богдан Мірошников.
"В Українську тільки другий тиждень це триває, і там залучено більше сил. Тому просвітлення по цій ділянці не спостерігається, і поки що не передбачається, на жаль. Здається мені, що в Українську все йде до відходу наших сил. Занадто далеко зайшла ситуація з охопленням міста", - пише він.
За останніми даними, ворожі сили просунулися на різних ділянках фронту. Зокрема, ворог досяг успіхів в районах Українська, Гірника, Желанного 1-го, Маринівки, Гострого, Максимільянівки та Григорівки. У відповідь на це, ЗСУ готуються до можливого відходу з частини позицій і намагаються стримувати наступ російських сил на Курахівку, щоб не допустити замикання кліщів навколо Невельського та розриву логістичних ліній між Українськом і Гірником.
Ситуація відбувається динамічно. Ймовірніше за все, з огляду на такі клешні, у яких вже знаходиться місто, воно може бути зайняте у найближчі дні. Хоча ситуацію в Українську можна описати як напружену, і подальший розвиток подій буде визначатися як швидкістю реагування українських військових, так і подальшими діями ворога.
Як повідомляв військовий аналітик Костянтин Машовець, ЗСУ, ймовірно, після відходу з Маринівки можуть залишити й Українськ. Таким чином, дуже вірогідно, що ЗСУ будуть вимушені повністю відійти від плацдарму східніше р.Вовча, у напрямку на с.Невельске й далі - на рубіж принаймні Гірник - Курахівка.
Окрім цього, очевидно, що погіршиться ситуація й в районі міста Селидове. Тут противник, за даними Машовця, дуже близький до того, аби таки увійти у місто зі сходу та північного сходу.
Нагадаємо, що 13 вересня внаслідок чергового обстрілу російськими військами в Покровську Донецької області пошкоджено "Східний" міст, який з'єднував дві частини міста. Наразі рух по шляхопроводу відкритий лише з одного боку.
До цього російські окупанти знищили Дмитрівський міст, який з'єднував Покровськ із Мирноградом. За даними американських аналітиків, на Покровському напрямку окупанти могли захопити два села. І, за даними західних ЗМІ, навіть попри початок контратак у Курщині, Росія не відмовиться від захоплення Покровська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.