“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Його можуть внести до Верховної Ради протягом найближчих місяців
Законопроєкт про демобілізацію українських військових вже розробляється. Його можуть внести до Верховної Ради протягом найближчих місяців.
Як повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін, над законопроєктом спільно працюють Міністерство оборони України та Генеральний штаб ЗСУ. Робота над ним вже розпочата, тому протягом найближчих місяців буде представлена його перша версія, яка потім буде направлена до парламенту.
За словами Лазуткіна, наразі вже є певні напрацювання щодо демобілізації. Він додав, що ця тема є "важливою та чутливою для суспільства". З одного боку, необхідно давати можливість відпочинку військовим, які перебувають на лінії зіткнення. З іншого боку, важливо замінювати їх підготовленими бійцями.
"Зрозуміло, що зараз людям, які знаходяться на лінії бойового зіткнення, треба давати перепочинок, водночас замінити людей, які мають бойовий досвід, потрібно, зважуючи багато різних моментів, у тому числі їх треба замінити підготовленими бійцями", - повідомив Лазуткін.
Раніше повідомлялося, що законопроєкт про демобілізацію буде готовий через вісім місяців, але терміни можуть змінитися. Існує ймовірність, що він буде опрацьований швидше.
Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що військові спершу мали читати Конституцію, а вже потім йти воювати. У такому випадку, за її словами, бійці ЗСУ знали б, що демобілізація неможлива до закінчення воєнного стану. У відповідь на ці слова народна депутатка Інна Совсун розплакалася, зазначивши, що її чоловік воює "на нулі".
Раніше Верховна Рада виключила з нового законопроєкту про оборону положення про демобілізацію. Це рішення стало несподіванкою для багатьох, адже демобілізація була однією з ключових тем обговорень протягом останніх місяців. Перш ніж прийняти рішення, Рада провела консультації з міжнародними партнерами України. Під час цих консультацій партнери наголосили на тому, що демобілізація на цьому етапі війни може послабити обороноздатність України та негативно вплинути на підтримку з боку Заходу.
Нагадаємо, "Інформатор" писав про демобілізацію перших строковиків. Це сталося вперше за два роки. Юнаки, які потрапили у військо восени 2021-го, весь цей час перебували в армії без можливості завершити службу, але тепер їх звільнять у запас.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.