Розробка системи електронного документообігу для мобілізаційних цілей неможлива без відповідної законодавчої бази
Цифрові повістки в Україні не будуть впроваджені до ухвалення нового закону про мобілізацію. Розробка функціоналу для їх вручення неможлива без відповідної законодавчої бази. Наразі законопроєкт перебуває на розгляді у Верховній Раді.
Про це розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку та цифровізації Катерина Чорногоренко. За її словами, Міноборони поки що не може розпочати розробку системи електронних повісток, оскільки відсутнє необхідне рішення на рівні закону. Щойно його ухвалять, ІТ-фахівці відомства зможуть почати роботу над цією функцією.
"Ми повинні рухатися в рамках нормативно-правової бази. Зараз закон (про мобілізацію - прим. ред.) перебуває на розгляді у Верховній Раді. Щойно ми матимемо розуміння, чи буде в цьому напрямі ухвалено рішення, і буде проголосовано закон, у другому читанні, і тим паче підписано президентом, ми зможемо рухатися до того, щоб цей функціонал розробляти", - пояснила Чорногоренко.
Новий проєкт закону про мобілізацію передбачає запуск електронних повісток в Україні, і навколо цього пункту вже виникло багато запитань. Зокрема, військовозобов'язаних турбує, що буде в тому разі, коли запрошення до ТЦК в електронному кабінеті вони не побачили. Адвокат Ігор Фещенко переконує, що в таких випадках жодних зобов'язань не буде. Він нагадав, що фактом отримання повістки буде вважатися її відправка в електронний кабінет військовозобов'язаного.
Також у Міноборони заявили, що у новому додатку “Армія+” не передбачається відправлення електронних повісток. За словами заступниці міністра оборони Катерини Черногоренко, застосунок розробляється для людей, що вже проходять службу на передовій та беруть участь у бойових діях.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.