"Економічне бронювання - це дискримінація": адвокат про нову ідею Ради - відео

Бізнесу хочуть дати можливість бронювати за гроші до 50% своїх працівників, однак це може призвести до економічної нерівності

Економічне бронювання
Юрист Ігор Фещенко вважає цю ідею не надто вдалою

Економічне бронювання від мобілізації, коли бізнес зможе за гроші забронювати до половини своїх співробітників, є не надто гарною. За думкою адвоката Ігора Фещенка, така ініціатива може призвести до посилення нерівності. Також в цій ідеї є ознаки дискримінації за майновим становищем і рівнем зарплати. 

По суті, йдеться про узаконений відкуп від мобілізації. Про це Фещенко розповів в інтерв'ю каналу "Україна на часі"

За думкою адвоката, ідея такого бронювання дискримінує громадян України. Суспільство може розділитися на тих, хто "тягне" по зарплаті такий відкуп і тих, хто ні.

"Якщо в людини зарплата буде не 35 тисяч, як хочуть встановити, а 19 чи 18... Це так само досить велика зарплата... Але багато людей працюють, мають важливі професії, сплачують податки, але вони не зможуть забронюватися, а люди, компанії, у яких більша маржинальність... Вони легко собі дозволять встановити зарплати в 35 тисяч... Тобто це буде вже таке узаконене відкуплення від мобілізації", - вважає Фещенко. 

Адвокат каже, що в Україні є чіткі закони, які встановлюють критерії бронювання, відстрочок та всього іншого. А такий від відстрочки, як офіційна сплата грошей та податків у певних межах - це узаконення відкуплення від мобілізації й не більше того. 

"Тому так. Це - дискримінація", - підсумував Фещенко. 

Економічне бронювання: що пропонує Верховна Рада

Нагадаємо, що наразі в українському парламенті триває обговорення механізмів бронювання працівників від призову до лав ЗСУ. Зокрема, пропонується дати можливість бізнесу бронювати до 50% своїх військовозобов'язаних співробітників. Проте варто зазначити, що така бронь не даватиме дозволу для виїзду за кордон.

Серед основних умов бронювання - відсутність податкових боргів і сплата військового збору на кожного працівника. Йдеться про 1,5% податку від зарплати плюс фіксована ставка в розмірі 20 тисяч гривень на місяць. Для ФОПів діятиме додаткова вимога: вони матимуть надати довідки про наявність обороту на суму, яка буде не меншою за вартість трьох місяців бронювання. Тобто це 60 тисяч гривень + ті щомісячні 1,5%.

В експертному середовищі ця ідея послідовно критикується. Критики вказують на фактично офіційне оформлення нерівності таким чином: ті, хто отримують більше, зможуть не йти служити, а "бідняки" - ні. 

Раніше "Інформатор" вже писав про економічне бронювання та його плюси й мінуси. Ми також докладно розповідали про те, яким чином пропонується бронювати працівників від мобілізації. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube