На Миколаївщині та Чернігівщині відключалися високовольтні підстанції
У Харківській області через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі діють графіки відключень світла. Наразі енергосистема України працює стабільно та збалансовано. Про це 15 квітня повідомили у Міненерго.
Минулої доби через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі застосовувалися графіки відключень світла у Харківській області, обмеження діють і сьогодні. Внаслідок сонячної погоди та активного виробітку електроенергії СЕС оператор системи передачі обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ. Наразі енергосистема України працює стабільно та збалансовано.
"Сьогодні вранці під час виконання робіт автомобіль бригади АТ «Чернігівобленерго» наїхав на вибуховий пристрій. Два електромонтери отримали поранення. На місце викликано поліцію, обставини з'ясовуються", - вказали у Міненерго.
Через технічні причини відключалось обладнання на високовольтній підстанції на Миколаївщині, внаслідок чого знеструмлювались побутові споживачі – їх заживлено. В результаті відключення високовольтної повітряної лінії знеструмилась підстанція у Чернігівській області. Без електроенергії залишились побутові споживачі та промисловість. Усіх заживлено. Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,47 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. Усі блоки тимчасово окупованої станції перебувають у стані «холодний зупин».
Після трьох масованих атак росіян на енергосистему, а значить – і споживачів електроенергії, чекають непрості часи. І економити потрібно вже зараз. Особливо в періоди максимального споживання – вранці та ввечері. В ці години найбільше впливають на графік споживання саме побутові споживачі – промисловість споживає значно більш рівномірно. Про це в інтерв’ю NV розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.
"Це питання операційної безпеки енергосистеми. І навіть попри те, що на вулиці тепліше, і споживання падає, з усім тим, в енергосистемі зараз знижена можливість виробляти електрику, через атаки на теплові та гідроелектростанції. І тому ми просимо саме в ті години, які ми назвали, з 19:00 до 22:00, намагатися не навантажувати енергосистему. Тобто допомогти нам загладити цей пік, для того, щоб енергосистема могла впоратися з підвищеним навантаженням. Швидко відновити всі генерувальні потужності не вдасться. Тому ризик дефіциту з нами буде досить довго", - попередив Кудрицький.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.