У Мінекономіки закликали жінок опановувати чоловічі професії

В Україні на тлі мобілізації до лав ЗСУ почався кадровий голод

Нові професії
Дефіцит робочої сили в Україні

Українська економіка, що за роки повномасштабної війни протистояла цілому ряду викликів, зіткнулась з черговим – нестачею робочої сили. Дефіцит кваліфікованих працівників чоловічої статі спостерігається у багатьох галузях. Закрити його запропонували жінкам.

З відповідною пропозицією виступила міністерка економіки Юлія Свириденко на зустрічі з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо. За її словами, дефіцит викликаний мобілізацією чоловіків до лав ЗСУ. Тому потрібно швидко перевчати жінок на "чоловічі" професії та закривати потреби підприємств.

"Нам зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу, на професії, які мають максимальний попит. В першу чергу мова йде про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто «чоловічі» професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів - такі зараз реалії ринку праці", - сказала Свириденко.

Міністерка наголосила, що перекваліфікація спеціалістів та працевлаштування ветеранів – головні виклики для уряду на ринку праці. Проте держава розробляє певні програми, що подолати ці виклики. А ЄБРР розгляне можливість фінансово підтримати їх реалізацію як з боку держави, так і зі сторони українського бізнесу.

Наслідки мобілізації чоловіків для українського бізнесу і не тільки

Нестача робочої сили відчувається в Україні дуже гостро. Вже почали закриватись ціли підприємства. Через мобілізацію кадрів навіть у метро Києва змінився графік руху поїздів. Інтервал між ними став довшим. Відомо, що наразі підземці бракує 83 машиністи електропоїздів, 48 електромеханіків, та 161 токарів і слюсарів.

Експерти агентства Bloomberg дійшли висновку, що кількість робочої сили в Україні скоротилася на 27% з моменту повномасштабного вторгнення РФ. Знайти гарних працівників майже неможливо. Це послаблює країну та негативно впливає на неї.

Наприклад, група компаній "Метінвест", щоб заповнити 89 із 4 тисяч вакансій, витратила три місяці. А найбільший в Україні виробник сталі, завод Arcelor Mittal у Кривому Розі, взагалі опинився під загрозою закриття через мобілізацію працівників. Керівництво каже, що важку фізичну роботу доводиться виконувати жінкам. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube