У Львові зробили рідкісну операцію на серці: без будь-яких розрізів

Читати російською
Операцію зробили без будь-яких розрізів, але на це були причини

У Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги 80-річній пацієнтці провели рідкісну операцію по заміні клапана серця. Операцію зробили без будь-яких розрізів, але на це були причини.

Про це у Facebook повідомив директор Клінічної лікарні швидкої допомоги Олег Самчук, передає Інформатор.

"У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги відбулася унікальна операція - транскатетерна імплантація аортального клапана. Іншими словами: цілий клапан до серця пацієнтки лікарі доставили без всякого розрізу - через прокол шкіри. Вартує операція майже мільйон гривень і таких по всій Україні донині виконано лише кілька" - написав лікар.

За словами Самчука, пацієнтка потрапила в лікарню у вкрай важкому стані - з набряком в ногах і рідиною в легенях. Через вік клапан в серці пацієнтки "скам'яніла"; замість отвори в 3 см, там дірочка розміром 0,8 мм. Через це кров не могла повноцінно циркулювати і як наслідок - страждали всі органи.

"Ми зіткнулися з непростою ситуацією. Без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б", - пояснює Самчук.

Він також підкреслив, що якби ця жінка жила, наприклад, у Польщі, їй би відразу поставили клапан через судину. Там, як і в багатьох інших країнах, цей метод широко практикують. За гроші лікарні спеціально для неї замовили клапан з-за кордону.

"Ми вирішили, що несправедливо залишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побалувати своїх правнуків, тільки тому, що вона українка, а не полька, і рахунок лікарні спеціально для неї замовили клапан з-за кордону. Угода відбулася вчора", - повідомив лікар.

За його словами, пацієнтка прокинулася ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітки, тривалого наркозу, апарату штучного кровообігу, вона не вимагає відновлення і реабілітації. Найближчими днями її планують виписати.

Лікар також додав, що за рік тільки в їх лікарні з подібними проблемами потрапляє понад десять осіб. Медзаклад має намір просити державу закуповувати такі протези.

Нагадаємо, раніше в лікарні «Феофанія» медики провели унікальну операцію, під час якої видалили пухлину вагою 4,5 кг з грудної клітини пацієнтки.