Україна змінює підхід до фортифікацій, але в реалізації панує хаос - Politico

Українські військові скаржаться на безлад у зміцненні оборони на Сумщині й Харківщині. За їхніми словами, армія втрачає дорогоцінний час, а замість системної роботи - окопи через один і купи забутих бетонних конструкцій

Фортифікації ЗСУ
Армійці критикують хаос у будівництві оборони

Поки російська армія адаптує свої бойові тактики, Україна теж змушена перебудовувати систему укріплень. Проте замість ефективного впровадження - плутанина, відсутність чіткої координації та хронічне невиконання обов'язків з боку відповідальних осіб. Про це йдеться в публікації Politico, яка ґрунтується на свідченнях українських військових і експертів.

Згідно з матеріалом, росіяни вже майже повністю відмовилися від масованих бронетанкових атак і натомість застосовують тактику розсіювання малими групами піхоти, які активно підтримуються дронами. У таких умовах традиційні великі оборонні вузли неефективні - їх складно захистити через нестачу піхоти.

Натомість Україна переорієнтувалась на створення менших і мобільніших опорних пунктів, розрахованих на 20-50 осіб. Їх легше приховати від розвідки та знищення. Втім, як пише Politico, на практиці все далеко не ідеально.

"Те, що відбувається в Сумській та Харківській областях, - це безлад. Майже ніхто не знає, хто за що відповідає і хто має контролювати процес. Ми завжди чекаємо до останнього моменту", - каже співзасновник DeepState Роман Погорілий.

Він також звертає увагу на відсутність системного підходу: в одних місцях облаштовуються фортифікації, в інших - повна відсутність оборонних рубежів. За словами Погорілого, в Юнаківці на Сумщині можна було побачити "зуби дракона", просто кинутих без будь-якого плану.

Російська армія цим активно користується. Військові аналітики відзначають, що ворог цілеспрямовано шукає діри в українській обороні і концентрує там сили.

"Якщо [росіяни] побачать, що ваш підрозділ добре окопався, вони атакують сусідні підрозділи. Росіяни наступають всюди, вишукують слабкі та проблемні місця… І щойно вони знаходять ці місця, вони негайно зосереджують там свої ресурси", - зазначив на умовах анонімності один з українських солдатів.

Окрему критику викликає втрата часу на облаштування прикордонної смуги в Сумській області. Бійці стверджують, що шанс зміцнити кордон був змарнований, поки ЗСУ контролювали частину території Курської області.

"Ми дали час підготувати прикордонну територію до російського нападу. Але вони навряд чи використали його зі 100-відсотковою ефективністю", - сказав боєць Артем Карякін.

За його словами, активні роботи з укріплення почалися лише після того, як українські підрозділи відступили з Курщини.

Ситуація на фронті

Тим часом на фронті ситуація залишається складною: ISW повідомляє про втрату Новомиколаївки в Сумському районі, що підтверджує активність окупантів на півночі. На тлі цього головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський продовжує інспекції прикордонних рубежів, але ці заходи викликають скепсис у частини політиків.

Народна депутатка Мар’яна Безугла нещодавно висміяла фотозвіт Сирського з прикордонних лісів. Вона назвала його "успішним успіхом" у сфері фортифікації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube