Проти військовозобов'язаного відкрили одразу два кримінальні провадження - нанесення легких тілесних ушкоджень та перешкоджання діяльності ЗСУ
На Львівщині військовозобов'язаний чоловік побив представника ТЦК, який супроводжував його для проходження військово-лікарської комісії. Чоловік втік, але згодом його розшукали. Проти ухилянта відкрили одразу два кримінальні провадження й, у підсумку, він загримів у СІЗО.
Про те, що на Львівщині ухилянт побив працівника ТЦК, випливає з ухвали суду у Реєстрі судових рішень, пише Zaxid.net. Зазначається, що у листопаді працівники ТЦК затримали військовозобов'язаного чоловіка. Оскільки військово-облікових документів при собі він не мав - його доставили до військкомату для з'ясування. Військовозобов'язаний виявився уродженцем міста Самбора.
Згодом чоловіка скерували до місцевого медичного закладу для того, щоб він пройшов ВЛК. Лікарі визнали чоловіка придатним до служби. Утім, військовозобов'язаний з кулаками накинувся на представника ТЦК, який його супроводжував. Він його побив, шпурнув в обличчя невідому речовину та утік.
У військового ТЦК виявили закриту черепно-мозкову травму, кон'юнктивіт очей та струс головного мозку.
За такий вчинок проти військовозобов'язаного відкрити два кримінальних провадження. Перше стосується побиття, а друге - перешкодження діям ЗСУ воєнний час. На виклики слідчого підозрюваний не з'являвся, тож спершу його оголосили у розшук, а згодом - затримали.
Судді обрали ухилянту запобіжний захід - утримання під вартою у СІЗО. Ухилянт також не має права на заставу. Розслідування цієї справи триває.
Українцям не залишили ефективного способу поскаржитись на незаконні дії ТЦК. Жодна "гаряча лінія", роботу яких нещодавно анонсували у Сухопутних військах, не працює. Єдиний номер, куди громадяни все ще можуть додзвонитися, - це лінія Міноборони, утім реально поскаржитись на перевищення повноважень працівників ТЦК - неможливо.
За словами нардепки Анни Скороход, медики ВЛК мають непублічне розпорядження визнавати більше громадян придатними до служби в рядах ЗСУ. Саме це і є причиною появи у рядах армії людей з ВІЛ та, приміром, гепатитом. Такі військовослужбовці, каже Скороход, не тільки не можуть ефективно нести військову службу, але й становлять загрозу для інших бійців ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.