Причина в тому, що президент Зеленський не підписує закон про підвищення податків, але й не ветує його
Станом на 18 жовтня, законопроєкт про підняття податків 11416-д Президентом не підписано. Це означає, що всі наймані працівники отримали аванси (зазвичай їх сплата відбувається з 15 по 20 число поточного місяця) в повному обсязі. А от для ФОПів це зволікання може нести додаткові ризики. Про це повідомила народний депутат Ніна Южаніна.
“Для ФОПів першої, другої та четвертої груп якраз 18 жовтня спливає граничний строк сплати авансового внеску з єдиного податку на жовтень 2024 року (оскільки 20 жовтня припадає на вихідний, а на них дія закону мала б поширюватися з 1 жовтня). Ні що робити, ні куди сплачувати і чи сплачувати взагалі – не зрозуміло. ДПС роз’яснень не дає, оскільки закон не набрав чинності. Інформації щодо відкриття казначейством рахунків для сплати ВЗ також немає. Що заспокоює в плані НЕзастосування штрафів за НЕвиконання норм НЕпідписаного закону, — так це податковий календар на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС, де про сплату ВЗ ФОПами на першій, другій, четвертій групі, знову ж таки, не сказано нічого. Що непокоїть — так це ризик, що в листопаді доведеться сплатити відразу за два місяці (1600 грн). Але поки це лише припущення. Чекаємо офіційних роз’яснень (отут податкова мала би показати виконання нею сервісної функції на практиці)”, - написала Ніна Южаніна.
10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11416-д щодо істотного збільшення податків. Він отримав негативний відгук від юридичного управління ВР та викликав велику критику з боку бізнесу.
Що змінюється:
Як раніше повідомляв Інформатор, Головне юридичне управління Верховної Ради проаналізувало законопроєкт №11416-д та дійшло висновку, що його окремі норми не відповідають Конституції України. Про це йдеться у висновку управління щодо поданого до другого читання тексту.
Раніше заступник очільника податкового комітету ВР Ярослав Железняк закликав українських підприємців публічно критикувати податковий законопроєкт для того, щоб завадити його ухваленню. Частина норм цього закону набере чинності заднім числом, з 1 жовтня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.