У Криму буде спекотно: експерт пояснив, куди насамперед битимуть винищувачі F-16 і чому росіянам буде важко їх збити

У виконанні завдань F-16 допомагатимуть західні літаки ДРЛС, які також будуть для них захистом

У Криму буде спекотно: експерт пояснив, куди насамперед битимуть винищувачі F-16 і чому росіянам буде важко їх збити
Літаки F-16 мають прибути в Україну найближчим часом

Винищувачі F-16, які Україна має вже найближчим часом отримати від партнерів, спричинять "спекотну погоду" насамперед на півдні материкової України й в окупованому півострові Крим. Їхніми пріоритетними цілями будуть не стільки повітряні цілі, зокрема літаки РФ, скільки наземні об'єкти ворога. Вплив на сухопутні дії на фронті - це головне завдання для пілотів F-16, яким допомагатимуть літаки ДРЛС. 

Так вважає воєнний експерт Олександр Коваленко з "Інформаційного спротиву". В ефірі телемарафону він розповів деякі деталі, пов'язані із довгоочікуваними в Україні літаками.  

"F-16 насамперед - це буде інструментарій для знищення об’єктів: як повітряних, так і тих, що знаходяться на поверхні, на відстанях. При цьому сам F-16 не буде знищений ворогом. Тобто його будуть використовувати з буфером безпеки, з застосуванням далекобійної ракетної зброї великого радіуса дії як класу повітря-повітря, так і повітря-поверхня. У виконанні завдань F-16 допомагатимуть літаки ДРЛС, вони працюватимуть у тандемі ", - сказав він.

За словами експерта, можливості та завдання F-16 на різних напрямках відрізнятимуться. З появою винищувачів, у Криму надовго встановиться "спекотна погода", прогнозує він. Але працюватимуть по цій території не лише F-16. Саме в цих локаціях можуть також досить вільно працювати західні літаки ДРЛС. І не тільки ті, які нам передали, але й з повітряного простору Румунії, Болгарії. Над Чорним морем також працюють літаки-розвідники, які значно розширюють ударні можливості F-16.

"Винищувачі здатні бити ракетами типу AIM-120 AMRAAM, які можуть знищувачі повітряні цілі на глибину понад 100 кілометрів. Також ці "пташки" можуть запускати AGM-158 JASSM, яка має можливості як Storm Shadow та здатна знищувати об’єкти на відстані до 300 кілометрів. Фактично йдеться про дозвукову крилату ракету авіаційного базування, і її наведення буде спрощене завдяки сумісності літаки F-16 з ДРЛС", - пояснив Коваленко. 

Щодо сходу України, то там усе залежатиме від того, яким буде буфер безпеки для F-16. А це залежить від того, яка глибина на східних окупованих територіях й території РФ буде максимально сприятливою для безпечного виконання завдань. Ризик зростатиме саме під час роботи F-16 по східній лінії боєзіткнення або по північно-східних кордонах. Проте ці літаки тут працюватимуть також.

Довгоочікувані F-16: що відомо

Постачання перших винищувачів F-16 в Україну очікуються цьогоріч влітку. Керівник авіації командування Повітряних сил України Сергій Голубцов заявив, що частина винищувачів F-16 буде розміщена на авіабазах поза межами України. Це рішення прийнято для того, щоб запобігти перетворенню літаків на мішені для ворожих атак на українських базах. Тим часом, у Росії вже висловили погрози щодо цього питання.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Україна має право бити по законних військових цілях на території Росії з літаків F-16. Адже це передбачає право на самозахист, закріплене у Статуті ООН, а не агресію чи ескалацію проти іншої держави - Росія напала першою й не хоче забиратися з України. 

Нагадаємо, щоб досягнути однакових з авіаційними силами РФ показників, Україні потрібно 150 літаків - порахували у ЗСУ. Але йдеться не лише про винищувачі F-16, а й про інші повітряні судна. Для прикладу, Франція оголосила, що передасть Україні винищувачі Mirage 2000-5, оптимізовані для бою в повітрі - і це дуже добра новина.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube