«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У виконанні завдань F-16 допомагатимуть західні літаки ДРЛС, які також будуть для них захистом
Винищувачі F-16, які Україна має вже найближчим часом отримати від партнерів, спричинять "спекотну погоду" насамперед на півдні материкової України й в окупованому півострові Крим. Їхніми пріоритетними цілями будуть не стільки повітряні цілі, зокрема літаки РФ, скільки наземні об'єкти ворога. Вплив на сухопутні дії на фронті - це головне завдання для пілотів F-16, яким допомагатимуть літаки ДРЛС.
Так вважає воєнний експерт Олександр Коваленко з "Інформаційного спротиву". В ефірі телемарафону він розповів деякі деталі, пов'язані із довгоочікуваними в Україні літаками.
"F-16 насамперед - це буде інструментарій для знищення об’єктів: як повітряних, так і тих, що знаходяться на поверхні, на відстанях. При цьому сам F-16 не буде знищений ворогом. Тобто його будуть використовувати з буфером безпеки, з застосуванням далекобійної ракетної зброї великого радіуса дії як класу повітря-повітря, так і повітря-поверхня. У виконанні завдань F-16 допомагатимуть літаки ДРЛС, вони працюватимуть у тандемі ", - сказав він.
За словами експерта, можливості та завдання F-16 на різних напрямках відрізнятимуться. З появою винищувачів, у Криму надовго встановиться "спекотна погода", прогнозує він. Але працюватимуть по цій території не лише F-16. Саме в цих локаціях можуть також досить вільно працювати західні літаки ДРЛС. І не тільки ті, які нам передали, але й з повітряного простору Румунії, Болгарії. Над Чорним морем також працюють літаки-розвідники, які значно розширюють ударні можливості F-16.
"Винищувачі здатні бити ракетами типу AIM-120 AMRAAM, які можуть знищувачі повітряні цілі на глибину понад 100 кілометрів. Також ці "пташки" можуть запускати AGM-158 JASSM, яка має можливості як Storm Shadow та здатна знищувати об’єкти на відстані до 300 кілометрів. Фактично йдеться про дозвукову крилату ракету авіаційного базування, і її наведення буде спрощене завдяки сумісності літаки F-16 з ДРЛС", - пояснив Коваленко.
Щодо сходу України, то там усе залежатиме від того, яким буде буфер безпеки для F-16. А це залежить від того, яка глибина на східних окупованих територіях й території РФ буде максимально сприятливою для безпечного виконання завдань. Ризик зростатиме саме під час роботи F-16 по східній лінії боєзіткнення або по північно-східних кордонах. Проте ці літаки тут працюватимуть також.
Постачання перших винищувачів F-16 в Україну очікуються цьогоріч влітку. Керівник авіації командування Повітряних сил України Сергій Голубцов заявив, що частина винищувачів F-16 буде розміщена на авіабазах поза межами України. Це рішення прийнято для того, щоб запобігти перетворенню літаків на мішені для ворожих атак на українських базах. Тим часом, у Росії вже висловили погрози щодо цього питання.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Україна має право бити по законних військових цілях на території Росії з літаків F-16. Адже це передбачає право на самозахист, закріплене у Статуті ООН, а не агресію чи ескалацію проти іншої держави - Росія напала першою й не хоче забиратися з України.
Нагадаємо, щоб досягнути однакових з авіаційними силами РФ показників, Україні потрібно 150 літаків - порахували у ЗСУ. Але йдеться не лише про винищувачі F-16, а й про інші повітряні судна. Для прикладу, Франція оголосила, що передасть Україні винищувачі Mirage 2000-5, оптимізовані для бою в повітрі - і це дуже добра новина.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.