Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Літаки F-16 не стануть чарівною пігулкою від росіян, їх потрібно буде використовувати в комплексі
Не варто сприймати появу в Україні літаків F-16, як панацею від російської авіації. Проблема в тому, що одним лише цим літаком завоювати перевагу у повітрі буде дуже важко. Винищувачі будуть використовуватися комплексно, разом із системами протиповітряної оборони, радіоелектронними пристроями та радарними установками.
Про це сказав начальник авіації Командування Повітряних сил ЗСУ бригадний генерал Сергій Голубцов в інтерв'ю Радіо Свобода. За його словами, в Україну зайде мало F-16 – до десятка одиниць.
"Інші — вже українські F-16 будуть в резерві стояти на території НАТО, максимум використовуватимуться в навчанні пілотів ЗС ЗСУ. Усі літаки, які надаватимуться, пройшли певну модернізацію, там стоїть покращений приціл. Також у них встановлений "спеціальний контейнер", який дозволить знаходити та наводити ракети, бомби на наземні цілі", – зазначив генерал.
Голубцов додав, що в першу чергу почнеться полювання за "кабоносцями" – літаками Су-34. Якщо вдасться відігнати їх, наступними почнуть вибивати російські літаки прикриття, Су-35. Таким чином, якщо вдасться відігнати росіян, завдавши їм втрат, це вже буде перемогою.
Аналітики Інституту вивчення війни у своєму звіті вказують на проблему, яку можуть отримати військові ЗСУ при експлуатації цих машин. Йдеться про дозвіл бити західним озброєнням по території РФ. Одні країни не заперечують проти ударів ЗСУ по РФ, а інші вважають, що цього робити не слід. Приміром, Нідерланди не проти, а от Бельгія категорично проти використовувати F-16 для ударів по РФ. Аналітики вважають, що відсутність єдності серед країн буде змушувати військових постійно стежити, чиї винищувачі можна використовувати, а чиї - ні. Військові не зможуть у такій ситуації планувати бойові операції оперативно та ефективно.
Водночас щоб досягнути однакових з авіаційними силами РФ показників, Україні потрібно 150 літаків. Йдеться не лише про винищувачі F-16, а й про інші повітряні судна.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що постачання перших винищувачів F-16 в Україну очікуються цьогоріч влітку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.