У Крим повернуться історичні найменування кримськотатарською мовою: працює комісія

Читать на русском

Географічним об'єктам у тимчасово окупованому Криму, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування, повернуть ці назви

Читать на русском
Кримські татари, Крим
Крим - це Україна

Географічним об'єктам у тимчасово окупованому Криму, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування, повернуть ці назви

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою. Таке рішення готують на вимогу закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні. Одна із його статей передбачає деколонізацію топонімії. 

Про це йшлося на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови, передає Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

"Для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування використовуватимуть їхню рідну мову.  
Підготовка цього рішення триває на виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії", - пояснюють у міністерстві. 

Наразі узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. На дорожніх вказівниках і при виготовленні мап також будуть нові позначки.

"Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники. За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення Уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, Постійним Представником Президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті", - інформує Мінреінтеграції. 

Переслідування кримських татар в окупованому Криму

Верховна Рада України 20 березня 2014 року визнала кримських татар корінним народом Криму. Таким чином Україна приєдналася до Декларації ООН про права корінних народів. Репресії росіян щодо кримських татар тривають від 2014 року. У листопаді 2016 уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив у Нью-Йорку на засіданні Генасамблеї ООН, що зникли безвісти 22 людини, ще 19 арештовані. Сьогодні - це вже сотні випадки викрадення людей, а тисячі зазнають переслідування за непокору. 

Нещодавно партизанський рух "Атеш" повідомив, що російська влада планує мобілізацію випускників ВНЗ у Криму. Працівники установ формують списки студентів-випускників. Після цього вони планують їх здати одразу до військкоматів. 

Також Інформатор писав, що біля Джанкоя активісти руху громадського спротиву "Жовта стрічка" провели акцію спротив російській окупації. Вони розвісили стрічки на колючих дротах та "зубах дракона". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.