У країнах ЄС зафіксовано сплеск організованої злочинності – голова Європолу

Здебільшого йдеться про торгівлю наркотиками, яка підживлює насильство

Поліція ЄС
Організована злочинність – найбільша небезпека нашого часу

Очільниця Європолу Катрін де Боллє, спираючись на дані статистики, заявила про значний ріст організованої злочинності у країнах Європи. Ускладнюється все зростальною схильністю до насильства серед злочинців. Виявлено прямий зв'язок з торгівлею наркотиками.

Відповідну заяву вона зробила в інтерв’ю німецькому журналу Spiegel, який цитує агентство DPA. Зазначається, що саме через торгівлю наркотиками у Європі зріс і рівень насильства. Саме реалізація кокаїну й інших видів наркотиків, виробництво яких процвітає у США, підживлює насильство.

"Організована злочинність зростає" та "використовує кожну слабкість", – сказала де Боллє.

Вона наголосила, що гроші, зароблені на наркотиках в Європі, залишаються на континенті та інвестуються в місцеву економіку. І в цьому криється найбільша небезпека, бо протистояти злочинним мережам дуже важко. Саме тому де Боллє закликала уряди країн ЄС дооснастити правоохоронців необхідними технічними засобами, які допоможуть у боротьбі.

Постачання наркотиків у Європу

В Європу з різних країн світу прямують величезні партії наркотиків. Попри роботу поліції, перехопити всі їх не вдається, але робота йде. Наприклад, силовики України та Молдови "накрили" канал, яким героїн постачався з Ірану до ЄС. Вилучили у банди, сімох учасників якої затримали, понад 200 кг героїну на майже 10 млн євро.

Ще болгарські митники виявили канал постачання наркотиків до країн Західної Європи. Під час операції вилучили 403 кілограми героїну, загальна вартість яких складає близько 8,5 мільйона доларів. Наркотики були розфасовані в 618 пакетів та заховали всередині офіційно заявлених спальних матраців. Ця партія рекордна за останні п’ять років.

Варто зазначити, що одним із головних постачальників героїну, гашишу та метаамфетаміну до Європи є Іран. Наркотики транспортуються суходолом, морем та повітрям, через Балкани, Туреччину та Кавказ. Іранські офіційні особи та члени КВІР, ймовірно, беруть участь у наркотрафіку. Проксі-утворення Тегерану, такі як «Хезболла» та ХАМАС, використовують наркотрафік для фінансування своєї діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube