«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
У зйомках відео взяли участь артистки, інфлюенсери та музиканти, які так само підтримують рівність та активність у соціальних питаннях: Маша Кондратенко, Кажанна, Brykulets, Структура Щастя, Renie Cares, badactress, Олександр Заїка, анастимоза, Скажи Щось Погане, Лея, provulok та інші.
Київська міська рада наклала мораторій на російські пісні, книги, картини та інше
Київська міська рада ухвалила рішення про мораторій на публічне використання російської музики, книг та інших культурних продуктів. Таким чином, тепер в столиці заборонено публічно співати російські пісні або вмикати російську музику в громадських місцях. Слід зазначити, що йдеться не просто про пісні виконавців з рф, а про продукт мовою країни-агресорки.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі Київської міської ради. Відповідне рішення прийняли 13 липня на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Відомо, що заборону російської музики підтримав 71 депутат. За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадима Васильчука, російський культурний продукт потрібно остаточно й назавжди обмежити в столиці України. Він також пояснив, що йдеться не тільки про музику, але й про інші культурні продукти.
"Фактично передбачено заборонити публічне висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів та послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури. Це книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та культурно-освітні послуги. Російська – мова країни-агресора, і їй не місце в серці нашої столиці", – підкреслив Вадим Васильчук.
Депутат пояснив, що мораторій стосується також об'єктів матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення і підлягають збереженню, відтворенню та охороні відповідно до законодавства України.
З початку повномасштабної війни в українських бібліотеках списали понад 11 мільйонів книг російською мовою. За словами заступниці профільного комітету Верховної Ради Євгенії Кравчук, є також цілий список авторів, які потрапили під санкції. Зараз йдеться про те, щоб до бібліотек швидше закуповували більше книг українською мовою.
Також українців опитували щодо дерусифікації та декомунізації. Дослідження фонду "Демократичні ініціативи" показало, що 67% підтримують ці процеси. При цьому ще в 2020 році показник був близько 49%. До перейменування назв, які пов'язані з рф або СРСР, позитивно ставляться понад 56,9%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.