Зростання ВВП Польщі відбулося завдяки біженцям з України - посол Пйотр Лукасевич

Між 2008-м і 2019 роками близько 13% валового внутрішнього продукту Польщі було сформовано українцями, які проживали, працювали, створювали бізнес та інтегрувалися у польське суспільство

Українці у Польщі
Як українці допомогли польському ВВП. Колаж: Інформатор, Getty Images

Українці у Польщі роблять відчутний внесок в економіку європейської країни. Таку заяву зробив  тимчасово повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасевич. Так, між 2008-м і 2019 роками близько 13% валового внутрішнього продукту Польщі було сформовано українцями.

За словами дипломата, вони проживали, працювали, створювали бізнес та інтегрувалися у польське суспільство. Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"Це реальний економічний вплив української меншини в Польщі", - зауважив Лукасевич.

Він наголосив, що роль у польській економіці роль українців лише зросла. Зокрема, економічне зростання Польщі на 2,7% 2022 року значною мірою було забезпечене саме українськими біженцями, які тікали від війни.

Українські біженці у Польщі

Працюючі українці в Польщі щорічно сплачують до державного бюджету країни приблизно 18 мільярдів злотих у вигляді податків та соціальних внесків. Це майже 200 мільярдів гривень за нинішнім курсом НБУ. Про це повідомив колишній польський прем’єр-міністр Марек Белька.

Лідерами за кількістю працевлаштованих українців є дві європейські країни - Польща та Німеччина. При цьому, найбільше працюючих українців саме у Польщі. Там менш суворі вимоги до знання мов, більш зрозуміла сама мова, при цьому не такі великі соціальні виплати. Також у цій країні більше можливостей для українців влаштуватися на роботу без особливих додаткових вимог.

Інформатор писав, що у Польщі та Чехії погіршилося ставлення до біженців з України. Не останню роль у псуванні відношення до мігрантів відіграли соціальні виплати, які отримають втікачі від війни в Україні, зокрема жінки. Водночас у ЄС зацікавлені у збереженні українських мігрантів, зокрема через загальне старіння населення Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube