Сонцезахисний крем є незамінним влітку, оскільки він захищає шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетових променів
Літо у самому розпалі, а це означає, що нашій шкірі потрібен захист від сонця та ультрафіолету, який воно випромінює. Бо ці промені можуть викликати не тільки опіки, а ще появу пігментних плям та провокувати передчасне старіння шкіри. Тому не варто виходити на вулицю влітку не скориставшись сонцезахисним кремом.
Наразі вибір таких кремів дуже великий, але слід враховувати певні фактори перш ніж надати перевагу тому чи іншому. В першу чергу – це показник SPF, який вказаний на кожній баночці з засобом від сонця. Що він означає та яким має бути, зазначило видання BBC.
Найпомітніша цифра на флаконах сонцезахисного засобу – це фактор захисту від сонця, або SPF. Він показує, наскільки сонцезахисний крем захищає шкіру від УФ-випромінювання типу B. Але не треба плутати. Число SPF означає скільки крем пропускає УФ-променів, а не скільки він блокує. Наприклад, сонцезахисний крем з SPF 15 пропускає на шкіру одну п'ятнадцяту частину сонячних променів, або близько 7%. Тобто він відфільтровує близько 93% променів UVB, в той час, як SPF 30 фільтрує близько 97%.
Британська асоціація дерматологів провела дослідження і стверджує, що крему з SPF 30 цілком достатньо для захисту від сонця. Але якщо ви перебуваєте на палкому сонці, то його слід оновлювати не рідше одного разу на дві години.
На деяких сонцезахисних кремах вказується не SPF, а абревіатури UVA та UVB. Це види УФ-випромінювання, яке випускає сонце, і вони є дуже шкідливими для шкіри. UVA-промені проникають глибоко у шкіру, прискорюючи старіння і появу зморшок, а UVB-промені впливають на поверхню, спричиняючи сонячні опіки. Обидва види можуть викликати рак.
Більшість брендів, щоб показати рівень захисту крему використовують рейтинги від однієї до п'яти зірок. Вони показують відсоток UVA-випромінювання, яке поглинається сонцезахисним кремом, порівняно з тим, скільки поглинається UVB. Чим більше зірок, тим краще. Так, сонцезахисний крем з низьким SPF може мати високий рейтинг, якщо співвідношення захисту від UVA і UVB променів таке ж, як у продукту з більш високим SPF.
В ідеалі потрібно обирати сонцезахисний крем з високим SPF і високим рейтингом. Але ці рівні захисту припускають, що сонцезахисний крем був нанесений на шкіру в ідеальних умовах. Насправді більшість людей наносить крем неправильно або застосовує лише половину рекомендованої дози. Або що ще гірше, користується кремом, термін придатності якого закінчився.
На ринку представлено безліч сонцезахисних кремів так званої тривалої дії. Виробники заявляють, що їх достатньо наносити лише один раз в день. Начебто такі креми забезпечують захист до восьми годин — при правильному нанесенні. Але досліди дерматологів вказують, що ця інформація є недостовірною. Бо у більшості з перевірених вченими сонцезахисних кремів вже за шість годин рівень захисту знизився на 74%.
Тож, якщо ви нанесли крем неправильно, пропустивши певні ділянки шкіри, чи у недостатній кількості і все-таки отримали опік, вам потрібно якомога швидше перейти у тінь та прикрити припалену шкіру. Полегшити стан опіку допоможе прохолодний душ і зволожуючі засоби після засмаги. Також потрібно пити багато води, а у разі, якщо біль сильний – випити знеболювальне.
Не слід наносити жирний крем або прикладати лід на обпалену сонцем шкіру. Не слід розчісувати ці ділянки. Також уникайте тісного одягу доки шкіра не загоїться, щоб ще більше не травмувати її. І зауважте, що регулярні сонячні опіки можуть збільшити ризик розвитку раку шкіри.