“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
ЄС планує розширити свій блок одразу на декілька країн
Європейський союз обговорить можливе розширення блоку з 27 до 36 країн-членів. В Іспанії відбудеться зустріч, на якій розглянуть інституційні реформи, що необхідні для таких змін. Також держави ЄС планують посилити свою підтримку для країн-кандидатів.
Про це повідомляє Іспанське головування в Раді ЄС. Там зазначили, що в іспанському місті Мурсія 28-29 вересня відбудеться неформальна зустріч міністрів із загальних питань та політики розширення ЄС, під час якої планується обговорити можливість розширення ЄС до 36 країн-членів.
Ця зустріч стане підготовчим етапом до зустрічі Європейської політичної спільноти, яка запланована на 5 жовтня у Гранаді. Серед головних питань - розширення ЄС.
"Головною темою неформальної зустрічі міністрів у перший день, у четвер 28 вересня, буде необхідність внутрішньої підготовки до можливого розширення ЄС до 36 країн-членів і, водночас, посилення підтримки країн-кандидатів з боку ЄС", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що ці два взаємопов’язані питання є основою для підготовки нового Стратегічного порядку денного ЄС, який затвердять у 2024 році під час бельгійського головування. Також відомо, що під час цієї неформальної зустрічі заплановані кілька обговорень під головуванням єврокомісара з питань розширення і політики сусідства Олівера Варгеї. Вони будуть стосуватися впливу майбутнього розширення на політики ЄС, концепції поступової інтеграції країн-кандидатів під час процесу вступу, інституційних реформ, які потрібні самому ЄС для готовності до розширення.
Більшість європейців підтримують вступ України до ЄС. Найбільшу підтримку продемонструвала Литва, найменшу - Угорщина. Наразі Україна завершує виконання всіх рекомендацій Єврокомісії на урядовому рівні, які необхідні для початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, стартувала реформа Конституційного суду, також була ухвалена державна цільова програма "Єдність у різноманітності". Її мета - створення умов для реалізації прав та можливостей національних меншин та корінних народів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.