Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Росія наполягала на відновленні поставок аміаку через трубопровід з Тольятті до чорноморського порту "Південний" поблизу Одеси
Київ розгляне можливість дозволити транзит російського аміаку через свою територію для експорту за умови, що нещодавно відновлена Чорноморська зернова ініціатива буде розширена і включатиме більше українських портів і ширший спектр товарів.
Про це агентству Reuters повідомило джерело в українському уряді. Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва Туреччини та ООН у липні минулого року, сприяє "безпечному судноплавству для експорту зерна та супутніх продуктів харчування і добрив, включаючи аміак" з трьох українських портів. Джерело в українському уряді, яке попросило не називати його імені, повідомило Reuters, що угода не стосується транзиту російського аміаку через Україну.
Росія, великий експортер аміаку, наполягала на відновленні поставок аміаку через трубопровід з російського Тольятті до чорноморського порту "Південний" поблизу Одеси, який розрахований на перекачування до 2,5 млн тонн аміаку на рік.
Організація Об'єднаних Націй також підтримала відновлення поставок аміаку трубопроводом, намагаючись допомогти глобальній продовольчій безпеці. Лише три з найбільших чорноморських портів України включені в угоду. Київ неодноразово заявляв, що хотів би, щоб угода охоплювала більше товарів і портів.
Джерело в уряді повідомило, що в тексті, узгодженому в середу, не згадується аміакопровід Тольятті-Одеса і транзит аміаку, і що для того, щоб охопити український маршрут, буде потрібна додаткова угода. У свою чергу Україна висуне свої вимоги.
"Ми говоримо наступне: якщо вона (угода) включає аміакопровід, то Україна повинна отримати деякі додаткові речі, які слугуватимуть нашим національним інтересам", – сказало джерело.
"Це розширення географії угоди та переліку товарів (для експорту через коридор). Тоді це може слугувати інтересам нашої країни" – зазначив співрозмовник.
Джерело не уточнило, які саме товари Україна хотіла б включити до списку. Раніше посадовці заявляли, що Україна, яка раніше експортувала сталь через Чорне море, має потребу в експорті металопродукції.
Нагадаємо, 17 травня зернову угоду продовжено на 60 днів. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Раніше в ЗМІ вже заявляли, що угоду можуть таки розширити на довший термін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.