"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Президент Туреччини заявив про чергове досягнення в питанні експорту української продукції
Зернову угоду продовжено на 60 днів. Про це повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Раніше в ЗМІ вже заявляли, що угоду можуть таки розширити на довший термін.
Слова президента Туреччини вже передають світові ЗМІ. Термін дії Зернової угоди спливав уже 18 травня. У разі відсутності позитивного рішення Україна могла б втратити морський шлях для експорту своєї продукції. Водночас, малозабезпечені країни знову могли опинитися на межі голоду. Тепер цей ризик значно зменшений на наступні 60 днів.
Крім цього, Ердоган зміг отримати додаткові "гарантії" від росії. Зокрема, його "російські друзі" пообіцяли безпеку для турецьких суден. Мова йде про кораблі, що заходять в порти Миколаєва та Ольвії. Чи варто розраховувати українським судам на аналогічну "лояльність" - не уточнюється, але угода в будь-якому випадку забороняє агресивні дії проти наших кораблів.
Найбільшу загрозу для Зернової угоди становила росія. До цього вона заявила, що відмовляється продувжувати дію договору. За свою згоду агресор вимагав послабити санкції проти нього, особливо - проти аграрного сектору. Зокрема, мова йшла про розблокування рахунків, розморозку деяких закордонних актівів, а також дозвіл на експорт.
Нещодавно відомі світові медіа заявили, що угоду таки планують подовжити. Схоже, росія дійсно вирішила погодитися на продовження договору. До цього західні чиновники нагадували рф, що вона й далі здійснює експорт своєї агропродукції на тому ж рівні, що й до повномасштабного вторгнення.
Зернова ініціатива дала можливість Україні експортувати свою продукцію через Чорне море, не дивлячись на перебування там російських військ. При цьому, агресор здійснює інспектування суден, тільки після чого вони можуть відправлятися до портів. Тимчасове блокування задля задовільнення власних вимог росія влаштувала шляхом зупинки інспекції на точках перевірки. Через це з наших суден утворювалися черги, які не могли пересуватися морем.
Варто зазначити, що експорт харчових продуктів та добрив з рф не підпадає під санкції. Проте агресор заявляв, що обмеження на платежі, логістику і страхування перешкоджають експортувати продукти. Проте в США росії натякнули, що зараз рф експортує зерна можливо навіть більше, ніж до початку вторгнення. Схоже, в підсумку ворога вдалося переконати відступити на цьому шляху, оскільки аргументів у нього не залишилося. Проте це не дає гарантій, що після закінчення терміну в 60 днів рф знову не спробує вийти з угоди.
Нагадаємо, що Зернова угода фактично могла припинити існування. Не так давно Україну полишило судно, яке могло стати останнім, що пройшло цим шляхом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.