У Китаї з'явився новий вірус, гірший за COVID - людині він передається від кажанів

Небезпечний вірус виявили у кажанів виду японський лилик в Гонконзі

Кажан японський лилик, вірус, Китай
У Китаї з'явився новий вірус, гірший за COVID - людині він передається від кажанів

Китайські науковці виявили новий небезпечний вірус HKU5 у кажанів виду японський лилин. Новий вірус з Китаю може передаватися від тварин до людей за таким же принципом як і COVID-19, оскільки поширюється через одні й ті ж людські рецептори. Ймовірним походженням вірусу називають лабораторію в Ухані, звідкіля він міг просочитися. 

Як повідомили у виданні Scmp, досліджує вірус HKU5 відома експертка-вірусологиня Ши Чженлі, яку ще називають "жінкою-кажаном". Дослідження відбуваються у тісній співпраці з між науковцями з Гуанчжоуської лабораторії, Гуанчжоуської академії наук, Уханського університету та Уханського інституту вірусології.

Зазначається, що однією з теорій походження нового вірусу є його витік з Уханської лабораторії, де Ши провела багато досліджень й щодо походження COVID-19. Наразі достеменно невідомо, звідки саме поширився вірус HKU5, але є теорія, що саме кажани стали першоджерелом вірусу, а через проміжного носія — тварину — вірус потрапив до людей. Ши активно заперечує свою причетність до витоку небезпечного вірусу. Вперше HKU5 виявили саме у кажанів виду японський лилин.

Що за новий вірус HKU5 з Китаю

Новий вірус HKU5 належить до підроду мербековірусів (Merbecovirus), до якого також входить вірус, що спричиняє близькосхідний респіраторний синдром (MERS).

Він здатний зв’язуватися з ангіотензинперетворюючим ферментом людини (ACE2) – тим самим рецептором, який використовує вірус Sars-CoV-2 для зараження клітин і викликає Covid-19.

Чи є загроза нової епідемії 

Наразі підтверджене лише вміння вірусу HKU5 передаватись від кажанів до людей через тварин. Про масштаби заразності вірусу говорити зарано, оскільки дослідження все ще продовжуються. Про загрозу нової епідемії теж мова не йде, оскільки кінцевих даних щодо швидкості поширення та ступеня зараження HKU5 ще немає.

За слвоами експертів, новий коронавірус, виділений із зразків тварин, може інфікувати клітини людини. Також допускається міжвидове зараження. 

"Ми повідомляємо про відкриття та виділення окремої лінії HKU5-CoV, – заявили дослідники Штам може мати ширше коло господарів та високий потенціал для міжвидового зараження", - кажуть дослідники. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube