Наразі підвищення епідпорогу спостерігається у 16 областях, а вірус грипу поки переважатиме на коронавірусом
В Україні зросла кількість хворих на ГРВІ, грип та COVID-19 на 20% у порівнянні з минулим тижнем. Зростання захворюваності спостерігатиметься ще протягом двох-трьох наступних тижнів. Крім того, за прогнозами, вірус грипу до квітня переважатиме над коронавірусною інфекцією.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я у Facebook. Наразі перевищення епідпорогу зафіксоване у 16 областях.
"Попри те, що ситуація наразі контрольована, важливо щоб на рівні кожної області керівники ДОЗ та ЦКПХ продовжили щоденний епідмоніторинг та перевірили забезпеченість лікарень як необхідними ліками, так і на стан готовності розширення кількості ліжкомісць для госпіталізації пацієнтів як у стаціонарах, так і у відділеннях інтенсивної терапії. Фінансування медзакладів, зокрема законтрактованих за пакетом готовності та реагування, з боку держави забезпечено, тому на рівні областей кожен пацієнт має отримати необхідну якісну і безоплатну медичну допомогу в разі госпіталізації через ускладнення ГРВІ", - зазначив глава МОЗ Віктор Ляшко.
Підйом захворюваності на ГРВІ в Україні зумовлений поширенням вірусів грипу у 21 регіоні країни. З січня 2025-го, коли розпочалася циркуляція вірусів грипу, було зареєстровано 16 смертейй внаслідок ускладнень захворювання.
Медики зазначають, що померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, прогнозовано до квітня вірус грипу переважатиме над коронавірусною інфекцією.
У Києві виявлено перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на метапневмовірус людини (HMPV). Відомо, що пацієнтом став чоловік, який останній час перебував у столиці та не виїжджав за кордон. Його хвороба має легкий перебіг. Втім, у державних лабораторіях столиці все одно зроблені запаси тест-систем, а усіх бажаючих запрошують перевірити, чи пов'язані їхні симптоми з захворюванням.
Орієнтовний інкубаційний період вірусу – від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні, повідомила лікарка-епідеміологиня Ольга Голубовська.
Симптоми метапневмовірусу схожі на застуду або легкі випадки грипу: нежить, кашель, температура. Лікарі кажуть, що у порівнянні з таким захворюванням, як грип, метапневмовірус зазвичай протікає значно легше й дуже рідко викликає ускладнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.