Експерт Храпчинський розповів, чому росія використовує дрони над територією Молдови

Читать на русском

Експерт з авіаційної сфери, Анатолій Храпчинський пояснив, яким чином росія обрала саме Молдову для запуску своїх дронів по території України

Читать на русском
Експерт Анатолій Храпчинський
Повідомлення про російські дрони над Молдовою: що відомо

Експерт з авіаційної сфери, Анатолій Храпчинський пояснив, яким чином росія обрала саме Молдову для запуску своїх дронів по території України

Згідно з останніми звітами, безпілотні літальні апарати рф незаконно вторгаються в повітряний простір Молдови і звідти атакують територію України, хоча ця інформація поки що не була підтверджена офіційно молдовською владою. Однак українські військові джерела вже підтвердили цей факт і висловили своє занепокоєння. Щоб краще розібратися у цій ситуації, ми звернулися до експерта з авіаційної сфери, Анатолія Храпчинського.

Він розповів у коментарі Інформатору, як така ситуація могла виникнути. І чому росія обрала саме Молдову для запуску своїх дронів.

 

На думку Храпчинського, перша причина, з якої Молдова не змогла підтвердити проліт російських дронів своєю територією, - це відсутність необхідних моніторингових радарів. І це є проблемою для більшості країн, наголошує він.

"Якщо казати безпосередньо про виявлення самих цих дронів та території Молдови, то країна немає засобів, такі які є у нас, для того, щоб виявляти надійно ці дрони. По-друге, зрозуміло, що вони могли їх пускати там по певному ландшафту в обхід міста і тому, насправді, мала кількість людей, могла би побачити або почути їх. Тому тут в принципі проблема більшості країн зараз буде -  це відсутність систем виявлення на низьких висотах таких засобів накшталт "Шахедів". І тому тут слід зазначити, що насправді всім країнам потрібно буде розвивати безпосередньо радіолокаційне низьковисотне поле, яке дозволить виявляти ці засоби", - наголосив Анатолій Храпчинський.

Він каже про те, що існує і політичний аспект, як то бажання Молдови публічно заявити про проліт російських дронів через свою територію. При цьому, що випадок цей (який відбувся 27 лютого, - ред.) є далеко не перший, про який доповідали ЗСУ.

"Ми розуміємо, що є певні політичні питання, через які Молдова може не захотіла заявляти про те, що через них пролітали. Це намагання уникати цих заяв. Але, знов таки, Україна - це не перший випадок, коли шахеди падають в Молдові. Вони падають в Румунії, в інших країнах. Тому насправді болюче питання. Я думаю, що просто нам треба готуватися, що вони можуть залітати з країн, що розташовані ближче", - повідомив він.

Згадуючи той факт, щодо того, як дрони почали фіксуватися прольотами над Молдовою, якісь з дронів, ракети чи уламки так само падали на території Молдови, Польщі і на території Румунії, експерт розповів, як все це корелюється з можливою ескалацією у війні з боку невизнаного Придністров'я.

"Слід зазначити, що можливостей для активного введення там якихось дій з боку військових Приднестров'я малоймовірна. Щодо запуску безпосередньо "Шахедів" на тлі заяв про Придністров'я, мабуть, тим, хто читав доктрину Герасімова ("гібридна доктрина" начгенштабу ВС рф Валерія Герасимова передбачала напад на одну з країн Балтії - ред.) все зразу стає зрозуміло. Тому що такі от саме заяви вони активно можуть використовувати для більшого обурення населення, створення внутрішніх дисбалансів і приведення до того, що от ми з вами зараз активно обговорюємо це питання: "Чому там дрони полетіли?", "А може це їх з Приднестров'я запустили" - все це маловірогідно, тому що, насправді, доставити їх до Приднестров'я ще треба якось, а кордонів з приднестров'ям немає. Там, наприклад, немає виходу до моря чи чогось такого", - додав Анатолій Храпчинський.

 Ситуація в невизнаному анклаві рф  

28 лютого на окупованый території Молдови, як і анонсувалося, депутати "всіх рівнів" зібралися на з'їзд, якого за масштабами не було вже 18 років. Вони планують звернутися до росії за "допомогою". Російські ЗМІ опублікували фрагмент проєкту резолюції, який депутати одержали для ознайомлення перед з'їздом. У ньому йдеться про "тиск" з боку Молдови. А рф хочуть залучити як державу з "унікальним позитивним досвідом миротворчості". 

Організацію зборів могла ініціювати Москва з метою спонукання депутатів закликати диктатора путіна прийняти "Придністров'я" у склад рф. 29 лютого очікується звернення путіна до Федеральних Зборів, під час якого може бути порушено це питання.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Січнева ситуація над Україною напружена: російські пропагандисти оголосили про найпотужнішу атаку на Крим. З урахуванням потужного протиповітряного оборонного комплексу в Криму Анатолій Храпчинський розповів, чи намагаються українські сили завдати максимальної шкоди чи визначають географічне місце ППО для подальших заходів. 

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.