У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Все залежатиме від того, як витримуватиме енергетична система України
Повне зникнення мобільного зв'язку в Україні малоймовірне. Водночас внаслідок обстрілів може виникнути точкове покриття мережі. Якщо вам терміново потрібно зателефонувати, а мережа вашого оператора недоступна, то можна користуватись національним роумінгом.
Про це в інтерв’ю НВ розповів президент компанії "Київстар" Олександр Комаров. На прикладі з Києвом можна побачити, коли в окремих районах зникає мобільний зв'язок через відключення світла, однак це не означає, що усе місто залишається повністю без мережі.
"Я вважаю, що є ризик, що мережа може перетворитися на точкове покриття – тобто такими островами буде зв’язок, а якимись островами відсутній. І це зараз ми бачимо на прикладі Києва, коли вимикають цілі райони з великою кількістю мешканців, і за декілька годин зникає мобільний і фіксований зв’язок", – заявив Комаров.
Водночас він пояснив, що наведений приклад не означає зникнення мобільного зв’язку в усьому Києві. Йдеться про співвідношення працюючих і непрацюючих сайтів, тобто технологічних майданчиків із кількома технологіями.
"Це співвідношення працюючих і непрацюючих сайтів таке ж, як і по всій Україні – близько 30%. Якщо говорити про найбільш вразливі області — це Київська, Харківська, Львівська, Полтавська, якщо говорити про цю нещодавню атаку. Відверто, вражені були майже всі області, лише у 2−3 областях не було відключень мережі від електроживлення. У решті були, але відрізнявся масштаб", – зазначив Комаров.
Він також наголосив, що не вірить у загрозу тривалого зникнення зв’язку на всій території нашої держави. Це залежатиме від того, як витримуватиме енергетична система. За його словами, мобільний зв’язок не обов’язкового зникне і в разі блекауту. За такого сценарію зможуть працювати базові станції, підключені до генераторів – стільки, на скільки вистачатиме палива.
"Наприклад, Чернігів у березні майже місяць був в осаді, під обстрілами, і в місті весь час була відсутня електроенергія. Попри це там працювало на дизель генераторах 14 базових станцій Київстару", – пояснив Комаров.
Після ракетних ударів окупантів у нашій країні фіксували проблеми зі зв'язком. Це наслідок зруйнованої енергетичної інфраструктури та вимкнених базових станцій. Загалом труднощі були у дев'яти областях — на Одещині, Миколаївщині, Хмельниччині, Волині, Чернігівщині, Київщині, Закарпатті, Львівщині та Вінниччині. Енергетикам та мобільним операторам вдалося відновити роботу трьох тисяч базових станцій. У випадках з перебоями зі зв'язком людям радять користуватися національним роумінгом та підключатися до Wi-Fi - деталі тут.
Раніше Інформатор писав, що у "Київстар" стався масштабний збій. Крім того, компанія оператора "Київстар" продає російський бізнес.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.