Наслідки ракетних ударів по Україні: у дев'яти областях проблеми зі зв'язком

Читать на русском

Українцям радять користуватися національним роумінгом та підключатися до Wi-Fi

Читать на русском
Наслідки ракетних ударів по Україні: у дев'яти областях проблеми зі зв'язком
Проблеми зі зв'язком фіксують у 9 областях України

Українцям радять користуватися національним роумінгом та підключатися до Wi-Fi

В Україні поступово відновлюють зв'язок після ракетних ударів. Через майже сотню випущених ракет, у регіонах немає світла і проблеми зі зв'язком. Це наслідок зруйнованої енергетичної інфраструктури та вимкнених базових станцій.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, лише за добу завдяки зусиллям енергетиків та мобільних операторів три тисячі базових станцій відновили роботу. Тож жителі Харківщини та Житомирщини знову на зв'язку.

Загалом зараз у дев'яти областях все ще є труднощі зі зв'язком. На Одещині працює 38% мереж, на Миколаївщині — 67%, на Хмельниччині та Волині — 69%, на Чернігівщині — 77%, на Київщині — 78%, на Закарпатті – 79%, на Львівщині — 81%, на Вінниччині — 82%.

"Проте, це тимчасово. Енергетики, телеком-компанії та команда Мінцифри працюють 24/7, щоб максимально оперативно відновити зв'язок. Поки радимо користуватися національним роумінгом та підключатися до Wi-Fi", - сказав Федоров.

Що відомо про національний роумінг та як його підключити

В Україні працює національний роумінг, в ньому можна користуватися не лише голосовими дзвінками i SMS, а і мобільним 2G/3G інтернетом. При цьому тарифікація послуг зберігається відповідно до тарифного плану оператора, послугами якого користується абонент. Вимкніть автовибір мережіAndroid. Налаштування, мобільна мережа, оператор, знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob; iOS. Параметри, стільникові дані, вибір мережі, знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob. Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон та повторіть. Періодично намагайтеся повернутися (підключитися) до мережі свого оператора вручну або увімкнувши автовибір мережі.

Обмежте споживання мобільного трафіку, оскільки це створює надмірне навантаження на мережі мобільних операторів. Вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: налаштування месенджера, дані та сховище або медіафайли, вимкніть опцію "Фонове завантаження"/у розділі "Через мобільну мережу" вимкніть "Автозавантаження медіа". Якщо не можете додзвонитися — напишіть SMS. Скоротіть час телефонних розмов до мінімуму — можливо, в цей час іншому абонентові вкрай необхідно викликати швидку чи рятувальників. Якщо не працює зв’язок у національному роумінгу, переконайтесь, що вимкнений "Режим польоту". Зʼясуйте, чи є зв'язок в інших людей поруч. Якщо в інших користувачів зв'язок працює: перезавантажте телефон, вимкніть телефон, вийміть і поставте SIM-карту назад, спробуйте перевірити роботу SIM-карти в іншому пристрої.

Нагадаємо, у Рівному ракета влучила в об’єкт інфраструктури, частина міста без світла. Крім того, Зеленський назвав кількість ракет, випущених по Україні.

Також Інформатор писав, скільки триватимуть аварійні відключення в Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.