RU
Головна
Світ
12:17, 13 Жовтня
Информатор UA

Интро

У Казахстані скасують смертну кару, але не повністю. Відповідно до законопроєкту, така міра покарання виключається з 13 статей кримінального кодексу і зберігається в чотирьох статтях. Про це повідомляє Інформатор із посиланням на "Радіо Свобода". Проєкт розробили відповідно до другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, який зобов'язує державу вживати всіх заходів для скасування смертної кари, але допускає її збереження, якщо зроблено застереження. Казахстан скористався цим винятком і зробив відповідне застереження в момент ратифікації, сказав у парламенті заступник генерального прокурора Асет Чіндалієв. Казахстан, згідно з застереженням, залишає за собою право застосовувати смертну кару у воєнний час після визнання винного в скоєнні особливо тяжких злочинів. Смертну кару пропонується залишити тільки в чотирьох статтях кримінального кодексу: розв'язування та ведення агресивної війни (частина 2 статті 160); застосування зброї масового ураження (частина 2 статті 163); порушення законів і звичаїв війни, що виразилося у вбивствах військовополонених і цивільних осіб (частина 2 статті 164); геноцид, вчинений у воєнний час (частина 2 статті 168). Зазначимо, у Казахстані з 2004 року діє безстроковий мораторій на приведення в дію вироків про смертну кару. Чинний кримінальний кодекс Казахстану передбачає смертну кару більш ніж за десяток злочинів, у тому числі за державну зраду й тероризм. Страта передбачена за посягання на життя президента, а також на життя експрезидента країни Нурсултана Назарбаєва. Нагадаємо, у Білорусі питання про смертну кару винесуть на референдум. Крім того, планує повернути страти й ампутації як покарання. Також Інформатор писав, у Пакистані 8-річному хлопчикові загрожує смертна кара за богохульство. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

У Казахстані скасують смертну кару, але не повністю

Читать на русском
У Казахстані скасують смертну кару, але не повністю

Пакет змін у кримінальному кодексі з питань смертної кари схвалила в середу, 13 жовтня, у першому читанні нижня палата казахстанського парламенту

У Казахстані скасують смертну кару, але не повністю. Відповідно до законопроєкту, така міра покарання виключається з 13 статей кримінального кодексу і зберігається в чотирьох статтях.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на "Радіо Свобода".

Проєкт розробили відповідно до другого факультативного протоколу до Міжнародного пакту про громадянські й політичні права, який зобов'язує державу вживати всіх заходів для скасування смертної кари, але допускає її збереження, якщо зроблено застереження.

«Казахстан скористався цим винятком і зробив відповідне застереження в момент ратифікації», — сказав у парламенті заступник генерального прокурора Асет Чіндалієв.

Казахстан, згідно з застереженням, залишає за собою право застосовувати смертну кару у воєнний час після визнання винного в скоєнні особливо тяжких злочинів. Смертну кару пропонується залишити тільки в чотирьох статтях кримінального кодексу:

  • розв'язування та ведення агресивної війни (частина 2 статті 160);
  • застосування зброї масового ураження (частина 2 статті 163);
  • порушення законів і звичаїв війни, що виразилося у вбивствах військовополонених і цивільних осіб (частина 2 статті 164);
  • геноцид, вчинений у воєнний час (частина 2 статті 168).

Зазначимо, у Казахстані з 2004 року діє безстроковий мораторій на приведення в дію вироків про смертну кару. Чинний кримінальний кодекс Казахстану передбачає смертну кару більш ніж за десяток злочинів, у тому числі за державну зраду й тероризм. Страта передбачена за посягання на життя президента, а також на життя експрезидента країни Нурсултана Назарбаєва.

Нагадаємо, у Білорусі питання про смертну кару винесуть на референдум. Крім того, «Талібан» планує повернути страти й ампутації як покарання.

Також Інформатор писав, у Пакистані 8-річному хлопчикові загрожує смертна кара за богохульство.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.