“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
«Екологічно чиста» система зможе переробляти до 10 тисяч солоної води
У Фінляндії розробили систему для очищення солоної води, яка працює на сонячних батареях.
Про це повідомляє goodnewsnetwork, - передає Інформатор.
Питання прісної води у світі часто стає проблемою. Тільки 3% води планети припадає на прісну. Саме тому системи опріснення є важливими для розвитку всього світу. Щоправда, вони найчастіше обходяться досить дорого, та й навколишньому середовищу завдають більше шкоди, ніж користі.
Фінська компанія Solar Water Solutions (SWS) кілька років працювала над тим, щоб створити «екологічно чисту» систему на базі сонячної енергії. Зараз її вже тестують у Кенії. Виробник заявляє, що в процесі очистки не використовуються акумулятори або хімікати, а витрати на експлуатацію мінімальні.
Підтримує розробку компанії кліматичний фонд CFM. Зазначається, що при обробці з 10 тисяч літрів морської або солонуватої води вдається отримати від 4 до 7 тисяч літрів чистої води за годину.
«Завдяки співпраці з CFM і округом Кітуї ми можемо революціонізувати підхід до доступної та безпечної води в сільській місцевості Кенії. Цей проєкт знаменує прорив в інфраструктурі водопостачання на базі сонячної енергії», - заявив генеральний директор Solar Water Solutions Антті Похьола.
В основі нової технології лежить покращений метод зворотного осмосу. Молекули води пропускають через напівпроникні мембрани в циліндричних резервуарах з адаптивними сопловими клапанами, а зовнішній тиск забезпечується енергією від сонячних елементів. Є у системи і мінус - залежність від сонячного світла і кількість відходів морської солі. Поки що їх лише відправляють назад в океан.
Вартість опріснювальної системи з 37 сонячними панелями, яка виробляє 750 літрів на годину, оцінюється у 20-30 тисяч доларів. Можливо, у майбутньому установку зможуть поліпшити.
Нагадаємо, що астронавти NASA підключать Wi-Fi на Місяці, щоб зрозуміти, як забезпечити мережею віддалені райони Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.