У двох регіонах фіксують випадки мутації штаму "Омікрон": як Україна готується до нової хвилі COVID-19

Читать на русском

Одна з причин активного розповсюдження хвороби – новий різновид "Омікрона" ВА.5

Читать на русском
У двох регіонах фіксують випадки мутації штаму "Омікрон": як Україна готується до нової хвилі COVID-19

Одна з причин активного розповсюдження хвороби – новий різновид "Омікрона" ВА.5

Традиційно влітку зменшується кількість хворих на респіраторні захворювання. Але, за даними МОЗ, останнім часом показники COVID-захворюваності зростають.

Про це заявив голова Комітету Верховної ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – повідомляє Інформатор. 

За минулий тиждень виявлено майже 4 тисячі нових пацієнтів, що на 40% більше, ніж у позаминулий тиждень. Госпіталізовано 1,7 тисячі людей, але зайнято лише 4,5% ліжко-місць, виділених під лікування коронавірусу. Летальних випадків за минулий тиждень зафіксовано 16, за позаминулий – 14.

"Одна з причин активного розповсюдження хвороби – новий різновид "Омікрона" ВА.5. Випадки мутації штаму зафіксували у Чернівецькій та Волинській областях. Останні місяці "Омікрон" ВА.5 активно циркулює у країнах ЄС – ним хворіють близько 70% всіх пацієнтів. За попередніми даними дослідників німецького Інституту імені Роберта Коха, ВА.5 передається швидше та призводить до більшої кількості госпіталізацій, ніж попередній варіант "Омікрона". Водночас щеплення бустерною дозою ефективне проти нової мутації коронавірусу", - пояснив Радуцький.

Як Україна готується до можливої нової хвилі COVID-19

Закупка нового обладнання для діагностики вірусу

Декілька днів тому МОЗ за підтримки Світового банку придбав ампліфікатор для референс-лабораторії ЦГЗ. Він дозволить проводити більше досліджень методом ПЛР та виявляти мутації вірусу.

Встановлення кисневих станцій у лікарнях

Киснева станція дозволяє медзакладу не залежати від постачання кисню у балонах, що важливо під час війни, коли частина виробників кисню опинились на території активних бойових дій. З початку року у лікарнях встановили 109 кисневих станцій. Минулого року придбали 344 станції.

Формування запасів тестів та вакцин

У регіонах сформований запас тестів на COVID-19 на декілька місяців. Загалом більше 1,4 млн одиниць тестів. Запас вакцин Pfizer та CoronaVac також сформований.

"МОЗ закликає зробити бустерне щеплення та убезпечити себе від хвороби під час наступної хвилі СOVID-19. Поки що двома дозами вакцини щепилися 15 мільйонів українців, бустерною – лише 2 мільйони. Також в Україні дозволена друга бустерна доза від COVID-19 людям 60+ та пацієнтам з хронічними хворобами", - наголошує Радуцький.

Зазначимо, що черг до пунктів вакцинації майже немає. Перелік пунктів щеплення за посиланням.

Нагадаємо, в Україні виявили новий різновид штаму «Омікрон». Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.

Також Інформатор писав, чи повернуть карантинні обмеження та які спалахи інфекційних хвороб загрожують Україні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.