Чи повернуть карантинні обмеження та які спалахи інфекційних хвороб загрожують Україні

Читать на русском

На території України продовжують реєструвати випадки COVID-19

Читать на русском
Чи повернуть карантинні обмеження та які спалахи інфекційних хвороб загрожують Україні

На території України продовжують реєструвати випадки COVID-19

В Україні фіксують зростання захворюваності на коронавірус. На минулому тижні зареєстрували 1 431 хворих, що на 35% більше за попередній тиждень.

Про це в ефірі "Українського радіо" повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає Інформатор

Питання коронавірусу нікуди не зникало. На території України продовжують реєструвати випадки ковіду. Викликає занепокоєння, що на рівні європейських держав у країні зараз фіксують майже 20 % приріст нових випадків захворювання, і це є початком осінньої хвилі.

Скільки серед госпіталізованих людей нещеплених пацієнтів

"У ковідній історії є кілька основних принципів. Перше ― ми маємо розуміти, що вакцинація призводить до більш легкого перебігу коронавірусу, це вже науково підтверджений факт. Друге ― для коронавірусу дуже важлива своєчасна діагностика та якнайшвидший початок лікування. Щодо випадків, які ми реєструємо зараз, у переважній більшості це люди не вакциновані або ті, що пропустили щеплення. Зараз є близько 700 тисяч людей, які отримали перше щеплення, але не прийшли за другим", - говорить Кузін. 

Про повернення маскового режиму та перевірки сертифікатів

"Будемо дивитися за ситуацією. Зараз маски не скасовані, тобто по суті скасована вимога їх обов’язковості у закладах харчування або в інших громадських місцях. Але на розсуд підприємця може вимагатися маска. За два роки ми звикли, що маска є захистом, і під час збільшення кількості випадків українці самі активно почнуть використовувати маски для самозахисту. Певна частина піде вакцинуватися. Ми розуміємо, що під час користування бомбосховищами неможливо примусити людей одягати маску або шукати її, бо це питання часу й безпеки. Тому ця норма буде залишатися швидше рекомендаційною. Щодо перевірки сертифікатів. Звичне нам карантинне зонування було призупинено на період дії воєнного стану. Але ми будемо так само рахувати епідемічні пороги, виділяти регіони, де ситуація найбільш критична, і будемо закликати суб’єкти господарювання продовжити перевірку сертифікатів у тих регіонах, де дозволятиме безпекова ситуація", - заявив Кузін. 

Про можливі спалахи інфекційних хвороб

"Це важке запитання, бо неможливо спрогнозувати масштаби будь-якої інфекційної хвороби. Багато країн розраховували, що спалахи коронавірусу ― це будуть лише точкові випадки, які можна швидко локалізувати. А вони переросли в пандемію. Ми справді знаємо, що на непідконтрольних територіях ситуація дуже складна. Через те, що на цих територіях неможливо дотримуватися певних санітарно-епідеміологічних обмежень або виконувати санітарно-гігієнічні норми. У нас дуже обмежений доступ на непідконтрольні території, тож ми, на жаль, не маємо інформації щодо потенційних спалахів там", - зазначає Кузін. 

За його словами, на підконтрольних територіях України фіксують кожен випадок інфекційної хвороби, і зараз ситуація є стабільною. Йдеться про випадки, по-перше, ботулізму.

"Найчастіше це доволі типовий випадок повернення переселенців додому, які починають споживати ті консерви, що були вдома. Або вони використовують ринки, де продукція не гарантованої якості. Випадки ботулізму мають важкий перебіг, це зазвичай госпіталізація та інтенсивна терапія. Зараз є в достатній кількості сироватка для лікування, але тут важливе максимально швидке звернення до лікаря. Найважливіша профілактика ― споживання продуктів перевіреної якості. По-друге, ми стикаємося з випадками гострої кишкової інфекції, яка є ознакою літнього сезону. Найчастіше це недостатньо оброблені термічно продукти харчування, відсутність гігієни миття рук. Дуже часто ці випадки трапляються у місцях знаходження переселенців, у дитячих закладах оздоровлення чи дитячих будинках. По-третє, ми також фіксували декілька випадків підозри на дифтерію, на щастя, вона не підтвердилась. Викликає занепокоєння ситуація з кором, особливо напередодні навчального сезону. За відсутності маскового режиму в школах та відсутності вакцинації у підлітків можуть бути спалахи захворювання на кір. Батькам варто перевірити вакцинальний статус своїх дітей", - резюмував Кузін. 

Нагадаємо, в Україні зросла кількість хворих на коронавірус. Крім того, МОЗ через війну відмовилося від закупівлі вакцин від коронавірусу.

Також Інформатор писав, Україні загрожує епідемія туберкульозу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.