Павербанк, термоодяг та розваги: скільки коштує підготувати дитину до блекауту

Скільки грошей батькам доведеться витратити на дитину в період блекауту

Блекаут
Українцям пояснили, як підготувати дитину до блекауту та скільки на це доведеться витратити

Українці активно готуються до можливих блекаутів. Для цього, зокрема, потрібно мати вдома запас певних речей, щоб легко впоратися з відключенням електроенергії. Інформатор розповість, як підготувати до блекауту дитину та скільки це коштуватиме.

Якщо електроенергії немає, то в першу чергу чимало людей думає про заряд гаджетів. Для цього важливо, щоб в дитини був свій павербанк. Ціни відрізняються в залежності від потужності пристрою: мінімально це близько 200-300 гривень (на приблизно два-три заряди), а якщо потрібно щось потужніше — ціни будуть від 500-600 гривень і вище.

Також важливо не забути ліхтарик. Найбюджетніші моделі обійдуться близько в 200-300 гривень.

Для безпеки на дорозі в темний час доби потрібно, щоб в дитини були світловідбивні наліпки. Це необхідно, щоб водії за відсутності вуличного освітлення могли побачити пішохода. 35 сантиметрів такої наліпки коштуватиме близько 50 гривень.

Термобілизна в залежності від бренду коштуватиме близько 300-500 гривень. Точна вартість залежатиме від бренду, а також розміру (наприклад, на дитину 5 років, або старше).

Тепла ковдра в залежності від бренду коштуватиме близько 500 гривень.

Порція сублімованої їжі обійдеться близько в 60-90 гривень, в залежності від бренду та складу. Крім того, важливо мати запас консерв — одна баночка за 60-70 гривень і вище, в залежності від виробника.

Важливо на період блекауту мати запас питної води. За п'ять літрів в середньому потрібно заплатити від 60 до 90 гривень.

Розваги. Якщо світла немає доволі довго, а гаджети вже розряджені, то потрібно буде чимось зайнятися з дитиною. Якщо в дитини вже вистачає іграшок, то витрачатися не доведеться. Проте нерідко на блекаути експерти радять мати настільні ігри, щоб провести час всією родиною: вони в залежності від виробника та індивідуальних побажань коштуватимуть в середньому від 150 до 500 гривень (за бажанням - можна знайти й дорожчі варіанти).

У результаті на підготовку дитини до блекауту потрібно виділити приблизно від 1 580 до 2 510 гривень.

Як готуватися до блекаутів?

Експерти радили українцям заздалегідь подбати про своє здоров'я, враховуючи можливі блекаути в майбутньому. Адже є ймовірність, що всі планові операції можуть бути перенесені: тому якщо є необхідність - краще зробити процедуру зараз. Те саме стосується стоматології: якщо клініки будуть працювати на генераторах, то це може вплинути на ціну - тому краще не затягувати й зробити всі потрібні процедури зараз. Крім того, важливо подбати про те, щоб вдома був запас необхідних вам ліків. Заздалегідь потрібно виписати адреси найближчих лікарень. 

Також українцям розповідали, як в період відключення електроенергії зберегти тепло в помешканні. Експерти рекомендують тримати вікна в цей період закритими. Їжу готувати на портативній плитці у приміщенні з дверима, де можна зберегти тепло: таким чином там можна буде і погрітися. Якщо є морозильна камера, то варто постаратися тримати їх якомога довше закритими, щоб не зіпсувалися продукти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube