Серед загиблих були ті, хто обороняв Україну зі зброєю в руках й ті, хто розбирав та ремонтував пошкодження, які завдали українським енергетичним об'єктам окупанти. Про це розповів генеральний директор компанії Максим Тимченко, повідомляє пресслужба ДТЕК.
"За минулий рік росіяни забрали у нас 141 колегу, друга, товариша. Це найбільша і найбільша хвороблива втрата як для компанії, так і для всієї енергетики країни. Ушкоджені об'єкти ми відновимо, зруйновані - відбудуємо, але людей вже не повернемо", - сказав він.
Відтак, війна і ракетний терор росії показав реальну роль енергетиків. Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в інтерв'ю для
Економічної правди розповів, про те як повномасштабне вторгнення змінило пріоритети компанії.
"До початку повномасштабного вторгнення ДТЕК запустив велику програму з оновлення електромереж. Були замінені тисячі кілометрів розподільчих електромереж та модернізовані підстанції. Однак потім всі доступні кошти довелося спрямувати на відновлення енергетичної інфраструктури після російських атак", - написав Сахарук.
І попри те, що нині ситуація зі світлом в Україні стабілізувалася, попереду ще багато роботи з побудови нової енергетики. Й ця ідея, за словами виконавчого директора ДТЕК має стати "національною ідеєю і символом".
"Це наш обов’язок в першу чергу перед тими енергетиками, хто віддав своє життя, боронячи світло для кожного українця", - підсумував Сахарук.
Обстріли України
З 10 жовтня 2022 року до кінця січня 2023 року росія випустила по енергетичних об'єктах України близько 700 крилатих ракет та дронів-камікадзе. За цей час енергетичні об'єкти ДТЕК зазнали більш ніж 170 обстрілів ракетами та дронами, внаслідок чого було пошкоджено 11 тисяч одиниць обладнання.
Україна втратила три чверті своїх потужностей ТЕЦ через постійні ракетні атаки рф, а 20 енергоблоків перебувають або у тимчасовій окупації, або зазнали значних ушкоджень. Попри те, завдяки енергетикам українцям все ж вдалось вийти на профіцит видобутку електроенергії у країні та навіть розглядається питання щодо повернення експорту електроенергії за кордон у денні години. Також у столиці вдалося повернути до роботи весь наземний електротранспорт після 56 днів паузи. Такий позитив у енергетиці є заслугою комунальників та енергетиків, на честь яких "Укрпошта" навіть випустила спеціальні марки, заслужено назвавши їх "воїнами світла та добра".
Нагадаємо, після провального блекауту росіяни спробують знищити інші об'єкти. Ігнат розповів, до чого слід готуватись навесні.
Також, раніше Інформатор повідомляв, що українцям все ж доведеться повернутись до вимкнень світла через планові ремонти на енергоблоках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.