У ДТЕК вказують, що українці можуть перевірити інформацію про експорт електроенергії на сайті ENTSO-E
У ДТЕК запевняли, що експорт електроенергії не відбувається взагалі. Однак жінка вказує, що Центр економічної стратегії оприлюднив інформацію, що 7 жовтня експорт електроенергії вперше перевищив імпорт. Відповідний коментар вона залишила 9 жовтня під публікацією компанії. Там запевняють, що він дійсно відбувся, але в незначному обсязі та для збалансування енергосистеми.
Жінка вказує, що Укренерго, Енергоатом та ДТЕК запевняли, що експорт електроенергії не відбувається. Однак опублікована інформація Центром економічної стратегії свідчить про інше.
"Центр економічної стратегії оприлюднив інформацію, що 7 жовтня експорт електроенергії вперше перевищив імпорт. Але ж НЕК "Укренерго", Енергоатом, ДТЕК стверджували весь цей час (з травня як мінімум), що експорту немає взагалі. Прокоментуйте, будь ласка", - вимагає жінка.
У ДТЕК визнали, що Україна експортувала електроенергію за кордон. У компанії запевняють, що йдеться про незначний обсяг.
"Так, дійсно, на сайті ENTSO-E є інформація про незначний експорт електроенергії в кінці вересня, у не пікові години. Наразі немає відключень, то ж зайву електроенергію продали за кордон, щоб збалансувати енергосистему. Ви завжди можете перевірити інформацію про експорт на сайті ENTSO-E", - заявили у ДТЕК.
7 жовтня Центр економічної стратегії заявив, що вперше за пів року Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує. Це стало можливим завдяки зменшенню внутрішнього споживання та завершенню ремонту енергоблока однієї з АЕС. Крім того, вже понад місяць не було масованих російських обстрілів енергосистеми. Проте імпорт все ще зберігається в окремі години, коли обсяг внутрішнього споживання найбільший. Нещодавно видання "Українська Енергетика" повідомляло, що з 30 вересня по 6 жовтня Україна збільшила експорт електроенергії до 22,7 тис. МВт-год. Пік постачання за кордон було зафіксовано у четвер, 3 жовтня, коли Україна експортувала майже 4,9 тис. МВт-год. Протягом останніх чотирьох днів тижня добові обсяги експорту перевищували імпорт від 7% до 37%. На початку тижня, 30 вересня та 1 жовтня, електроенергія експортувалася виключно до Польщі. З 2 жовтня здійснювалися поставки також до Румунії, Словаччини та Угорщини. Найбільша частка експорту за тиждень припала на Угорщину – 31%, або 7,1 тис. МВт-год. До Словаччини надійшло 5,9 тис. МВт-год (26%), до Румунії – 4,5 тис. МВт-год (20%), до Польщі – 3,7 тис. МВт-год (16%) та до Молдови – 1,5 тис. МВт-год (7%). Варто додати, що у своїх щоденних зведеннях про ситуацію в енергосистемі Міненерго вказує, що експорту електроенергії не відбувається, а Укренерго взагалі уникає цього пункту та інформує лише про імпорт електроенергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.