Під час підготовки до зими на ТЕС ідуть планові перевірки і ремонти
Енергетики активно готуються до опалювального сезону в Україні. Вся увага зосереджена на трьох основних напрямках - перевірках і ремонтах теплоелектростанцій, видобутку палива для них, а також стан мереж. Про це розповіли у ДТЕК.
Вказується, що енергетики починають підготовку до опалювального сезону ще навесні. Вони зосереджуються на декількох основних пунктах.
"Скоро в Україні знову почнеться опалювальний сезон. Енергетики починають готуватися до нього ще навесні. Наступного дня після закінчення попереднього сезону. Як іде підготовка? Перший пункт - видобуток палива для теплоелектростанцій. Шахтарі видобувають і накопичують вугілля для ТЕС. Зокрема, від початку великої війни ДТЕК інвестував 17 мільярдів гривень в українські шахти. Другий фокус уваги - власне теплоелектростанції. Під час підготовки до зими на ТЕС ідуть планові перевірки і ремонти. Але війна уже давно внесла свої корективи. Через російські атаки ремонти тривають увесь рік. За дев'ять місяців року ДТЕК вклав у відновлення теплоелектростанцій понад 2,3 мільярда гривень. До кінця року ця цифра сягне майже 4 мільярди гривень. Третій надважливий напрямок - мережі. Енергетики замінюють і ремонтують підстанції, будують нові лінії електропередач і встановлюють системи автоматизації. Кожен день важливий, кожна година на рахунку, адже від якості підготовки до зими залежить, чи буде у наших домівках світло і тепло", - пояснили у ДТЕК.
Відсутність світла у вашій квартирі чи будинку не завжди пов’язане з аварійними ситуаціями на розподільчих мережах чи застосуванням графіків відключень. Це також може бути несправність у власних мережах багатоповерхівки чи проводці у житлі. У ДТЕК пояснили, куди звертатися для усунення несправностей.
ДТЕК відповідає за енергетичне обладнання (підстанції, розподільчі пункти) та повітряні й кабельні електролінії, що доставляють електрику до вашого будинку. Внутрішньобудинкові мережі у багатоквартирних будинках перебувають на балансі ОСББ, ЖБК або керуючої компанії – і вони несуть відповідальність за їх справну роботу. Станом проводки безпосередньо у квартирі (або приватному будинку) опікується її господар. Якщо трапляються пошкодження на цих мережах – ремонтує їх відповідно власник або балансоутримувач. ДТЕК за стан внутрішньобудинкових мереж відповідальності не несе й не має права працювати на чужому обладнанні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.