Киянин відмовляється сплачувати нарахований ДТЕК борг за електроенергію 83 529 гривень - що вирішив суд

Чоловік звертався з обґрунтованою заявою до генерального директора ДТЕК про скасування акту про порушення, проте цього не було зроблено

ДТЕК
ДТЕК вимагає стягнути борг з чоловіка, але він вказує, що акт про порушення є підробкою та не містить його підпису

Працівники ДТЕК знайшли порушення за адресою чоловіка. Його вимагають сплатити за електроенергію у розмірі 83 529 гривень, але він відмовляється, бо вважає акт про порушення підробленим. Про це йдеться у рішенні Києво-Святошинського районного суду Київської області, опублікованому 10 жовтня 2024 року. 

Чоловік є власником 1/6 частини житлового будинку. Зазначене майно набуте ним у власність на підставі свідоцтва про право на спадщину від 3 березня 2012 року. Рішенням суду від 19 січня 2017 року з нього стягнуто заборгованість за спожиту електроенергію. Також зазначеним рішенням встановлено факт його відключення від електромережі. Докази повторного підключення відсутні. 11 серпня 2021 року працівники ДТЕК провели контрольний огляд вузла обліку в об'єкті нерухомого майна, належного на праві власності громадянину. Під час перевірки виявлено факт самовільного підключення до електромережі з порушенням схеми обліку. На підставі виявленого порушення склали акт про порушення від 11 серпня 2021 року. Нарахована заборгованість склала 83 529 гривень, яка не була погашена станом на час подання цього позову. 

6 листопада 2018 року чоловік зареєстрував за собою право власності на квартиру. Власником зазначеної квартири була тітка. На час реєстрації дроти електромережі не були підведені до квартири, у зв'язку з чим розпочав вчиняти дії для під'єднання квартири до електромережі. На спадковому сараї висів лічильник, через який подавалася електроенергія у квартиру. 12 липня 2023 рок суд своїм рішенням відмовив у задоволенні його позову про надання електропостачання. У своєму листі від 2 червня 2023 року він визнав відсутність договірних відносин з ДТЕК, проте всупереч таким обставинам склав акт про порушення, на підставі якого в судовому порядку намагається протиправно стягнути з нього кошти на суму 115 026 гривень, хоча на час подання відклику дроти електромережі до квартири не підведені, а у квартирі відсутні будь-які електроприлади. З огляду на зазначені обставини громадянин звертався з обґрунтованою заявою до генерального директора товариства про скасування акту про порушення, проте акт скасовано не було. Вважає також акт підробленим та таким, що не містить його підпису.

"В наряді на відключення було зазначено адресу нерухомого майна, отриманого відповідачем у спадок після смерті тітки, а отже споживачем був саме відповідач. Порівнявши дані наряду на відключення та акту про порушення ДТЕК встановив різницю в показниках, яка вказувала на факт споживання електроенергії", - заявили у ДТЕК. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив ДТЕК у задоволенні позову. Вимоги компанії виявились необґрунтованими.

"В матеріалах справи відсутні докази на підтвердження інформації про те, що відповідачу належать інші 5/6 частки у праві власності на зазначений житловий будинок з надвірними спорудами. Не довів позивач і факт належності зазначених 5/6 частки у нерухомому майні третім особам та не залучив їх до участі у справі, як співвідповідачів. За таких умов суд дійшов висновку про те, що за умови недоведеності належності на праві власності у повному обсязі відповідачу житлового будинку, позивач не довів можливість поновлення його порушеного права шляхом стягнення вартості спожитої електроенергії саме з відповідача. Таким чином, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, правдивість, достатність і взаємний зв'язок у сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, а отже у їх задоволенні належить відмовити", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube