У Держдепі ухилилися від відповіді, чи зможе Україна вийти на кордони 1991 року

Мета США - посилити Україну у військовому, економічному та політичному аспектах, щоб наша держава здобула сильні позиції для переговорів, каже Вікторія Нуланд

Нуланд
Вікторія Нуланд прокоментувала можливі переговори між Україною та РФ

Заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що рішення щодо переговорів з РФ має бути тільки за Україною. При цьому вона наголосила, що наразі наша держава не має сильної переговорної позиції. А також Нуланд утрималася від прямої відповіді на питання, чи вважають у Вашингтоні можливою таку перемогу України, за якої вона поверне усі окуповані території.

Про це Нуланд заявила в інтерв’ю опозиційному російському виданню Meduza. Вона зазначила, що рішення про те, коли починати й чи розпочинати взагалі перемовини з Росією про мир, має бути рішенням України.

За словами Нуланд, зараз уявлення Путіна про формат перемовин зводиться до того, що "Моє це моє, а що ваше - обговоримо". Тому мета США полягає у тому, щоб посилити Україну у військовому, економічному та політичному аспектах, щоб наша держава мала сильні позиції, а у Кремлі зрозуміли, що програють та задумались про перемовини.

Після цього журналісти перепитали у Вікторії Нуланд, чи означає це, що американська стратегія більше не включає відновлення територіальної цілісності України у кордонах 1991 року. Нуланд ухилилася від прямої відповіді, зазначивши, що наразі важко спрогнозувати, чи такий сценарій можливий.

"Усі війни завершуються перемовинами, і це справа України - вирішувати, які у неї територіальні цілі. Проте зараз Київ недостатньо сильний, щоб починати домовлятися. Ми хочемо, щоб Путін забрався з кожного квадратного кілометра української землі. Але поки Україна не стала достатньо сильною, ми не знаємо, наскільки це можливо", - відповіла Нуланд.

Вона продовжила, що потенційні майбутні домовленості мають бути такими, що забезпечать сильну, незалежну, демократичну, економічно життєздатну Україну. Також потрібні гарантії, що очільник Кремля за якийсь час не повернеться з новою війною.

"Тож половина пакета, нещодавно схваленого Конгресом, призначена на довгостроковий внесок в українську армію. Щоби якщо пауза все ж виникне, Путін знав: ЗСУ за цей час стануть лише сильнішими, а не навпаки... У будь-якому разі я не думаю, що Путін готовий до чесних перемовин. Він хотів би бачити на чолі України лідера на зразок Віктора Януковича, який був би готовий підкорятися примхам Москви", - підсумувала Вікторія Нуланд.

В ГУР визнали, що війна закінчиться переговорами

На початку травня представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю виданню The Economist заявив, що навіть якщо Збройні сили зможуть відігнати російських загарбників на кордони 1991 року, а ця перспектива доволі віддалена, війну це не зупинить. Тому єдиний шлях до миру - це переговори України та Росії.

При цьому, він наголосив, що зараз переговори неможливі. Обидві сторони війни намагаються зайняти найбільш вигідні позиції. Змістовні перемовини можна чекати не раніше другої половини 2025 року.

Загалом, влада України досить негативно висловлюється стосовно в принципі будь-яких перспектив мирних переговорів із Москвою. Київ каже, що не робитиме цього до того, поки Росія не виконає умови. Серед них - повний вивід військ, звільнення територій, репарації тощо. Тобто фактично йдеться про капітуляцію Кремля, на що останній, очевидно, не згоден. У Путіна ж постійно заявляють про готовність до переговорів з Україною. Проте кремлівський план "миру" також передбачає фактичну капітуляцію Києва.

Нагадаємо, українські біженці розповіли, чи вірять вони в перемогу у війні проти Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube