"Не за нашого життя": нардеп Яременко допустив, що на втілення ідеї про кордони 1991 року знадобляться десятиліття

Волонтер Марія Берлінська заперечила, що зараз кордони 1991 року відновити майже неможливо

Нарлеп Богдан Яременко та волонтер Марія Берлінська
Берлінська посперечалася з нардепом Яременко щодо справді важливих ідей

Український народний депутат, Богдан Яременко, висловив свою думку щодо національної ідеї та границь 1991 року. Він підкреслив, що реалізація цієї ідеї може зайняти багато років і, можливо, це не здійсниться "при нашому житті". Так він відповів голові центру підтримки аеророзвідки, Марії Берлинської, яка стверджувала, що зараз національною ідеєю має бути збереження життів військових, які знаходяться без захисту на фронті.

Марію Берлінську позиція Яременко явно не влаштувала. Вона нагадала парламентарю, що його обирав український народ, з податків якого він і знаходиться при владі. Загалом розмова стосувалася гострої теми війни, нового наступу РФ і безпеки на кордонах України в контексті поточної геополітичної ситуації.

"Ви не берете автомат [в руки], щоб відновлювати кордони. Ви не розумієте, що зараз відновити кордони 1991 року станом на чьогодні майже нереально при тих силах і засобах, які в нас є", - заявила волонтер депутату.

На це він ще раз акцентував свою увагу на тому, що каже про "національну ідею". Він скказав, що національна ідея може втілюватись роками або навіть десятиліттями, і не обов'язково [Україна повернеться до кордонів 1991 року] за нашого життя.

Чи завершиться війна в Україні виходом на кордони 1991 року

Судячи з останніх соціологічних даних, більшість українців (37%) вірять, що війна закінчиться через 1-2 роки. При цьому згідно з отриманими результатами опитування, більшість громадян України налаштовані на продовження війни і вихід на кордони 1991 року, включно з Кримом та окупованими наразі частинами Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей. Щодо повернення кордонів 1991 року - так відповіли 39% людей. 

Ще рік тому держсекретар США Ентоні Блінкен оцінював готовність ЗСУ до контрнаступу і заявляв, що країна цілком може повернути свої території, захоплені росіянами. На його думку, в України є все необхідне, щоб провести вдалий контрнаступ.

Проте затримка допомоги СШША зіграла злий жарт з цими передбаченнями. Наразі дефіцит снарядів, зброї та військової техніки через затримки допомоги від західних партнерів може зробити теперішню лінію фронту в Україні більш "крихкою". Окупанти володіють ініціативою на полі бою й зможуть визначати час, місце та масштаб наступальних операцій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube