Це буде великим кроком: Шольц озвучив очікування від Саміту миру у Швейцарії

На його думку, після цього заходу можна буде рухатися у бік миру

Саміт миру
Шольц прокоментував майбутній Саміт миру. Колаж: Інформатор

Канцлер Німеччини Олаф Шольц прокоментував майбутній Саміт миру. Його Україна та Швейцарія проведуть 15-16 червня. За словами політика, захід стане “великим кроком” до миру.

Про це повідомляє видання Tagesschau. За словами Шольца, на саміті можуть навіть не розглянути питання стосовно саме миру між Україною та РФ.

“Навіть якщо там зараз не обговорюватиметься основне питання миру (між Україною та Росією - ред.), а питання, які також є його частиною, це було б великим кроком”, – зауважив німецький канцлер.

За його словами, за результатами цього заходу можна буде робити “подальші кроки” до миру. Водночас, якими саме можуть бути результати та що він має на увазі під “подальшими кроками” – невідомо. 

Шольц також висловив сподівання, що арабські країни, Індія, Південна Африка, Бразилія та Китай також візьмуть участь у саміті. Він наголосив, що це було б важливо, зокрема, для нього самого. 

Саміт миру у Швейцарії

Відомо, що 15 та 16 червня 2024 року Швейцарія організовує Саміт з миру в Україні на Бюргенштоку. Метою цієї зустрічі глав держав і урядів є розробка спільного розуміння шляху до справедливого і тривалого миру в Україні. Це має бути основою для мирного процесу, йдеться в заяві уряду країни. Очікується присутність понад 80 країн, однак Росія представлена не буде. 

Президент США Джозеф Байден теж може взяти участь у конференції Глобального саміту миру. Проте поки що невідомо, чи буде він присутній, або все ж таки США обмежаться відправкою делегації посадовців.

Керівник ОП Андрій Єрмак теж підтвердив, що Росія не братиме участі у Саміті, це принципова позиція України. Втім, за його словами, дуже важливою є участь Китаю. Тому дипломати на всіх рівнях працюють, щоб представники цієї країни долучилися до заходу.

Нагадаємо, що експерти видання Euroactiv вважають, що Глобальний саміт миру був би ефективнішим у вигляді тривалих переговорів між обмеженою кількістю учасників. Водночас зазначають, що нинішній формат та прогнозовані учасники створять лише атмосферу короткочасного піар-заходу з великою кількістю заяв та зустрічей. А найбільше побоювання викликає потенційна відсутність Китаю та інших країн Глобального Півдня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube