У Чернівецькій та Івано-Франківській областях прикордонники з'являться на залізничних станціях: у ДПСУ пояснили, що відбувається

Читать на русском

Ухилянти маскують під туристів, в ДПСУ знайшли спосіб, як виявляти порушників

Читать на русском
ДПСУ
Українців закликали з лояльністю ставитися до роботи прикордонників, вони перевірятимуть документи

Ухилянти маскують під туристів, в ДПСУ знайшли спосіб, як виявляти порушників

Цього літа прикордонники посилять охорону кордону. Особливо це стосується гірських ділянок та популярних туристичних районів Чернівецької та Івано-Франківської області. В ДПСУ пояснили це тим, що ухилянти можуть маскуватись під туристів.

Про це повідомив пресофіцер Чернівецького прикордонного загону Костянтин Ліснік в коментарі для "Медіа агентство АСС". Посилення торкнеться трьох залізничних станцій - Ворохта, Татарів і Вороненка.

"Це пов’язано з тим, що чимало правопорушників маскуються під туристів. Під наміром відвідати Говерлу чи інші туристичні місця, далі намагаються незаконно перетнути кордон. Зокрема, ділянка кордону, за яку відповідають прикордонники Чернівецького загону в Івано-Франківській області неподалік має три залізничні станції. Це Ворохта, Татарів і Вороненка, де раніше ніколи людям не зустрічалися прикордонники", - розповів Ліснік.

Він відзначив, що на вищезгадані станції зараз прибувають чимало пасажирських потягів з різних регіонів України. У зв'язку з цим на ділянках посилять контроль. Проте для туристів поява прикордонників стала певною новиною й не усі адекватно сприймають їхню роботу.

За словами Лісніка, прикордонники перевірятимуть документи, підстави перебування людини у прикордонних районах й транспорт громадян. У разі відсутності документів можуть звернутись до відповідних реєстрів.

"Наша основна мета - це виявити порушників кордону. Для людей, які не мають проблем з законом, ця перевірка триватиме одну хвилину. Закликаємо громадян з лояльністю ставитися до роботи прикордонників та дотримуватися законодавства", - додав Ліснік.

Як ухилянти втікають за кордон

Нещодавно в поліції розповіли, що найпопулярнішим способом втечі, попри небезпеку, залишається річка Тиса. За кордон чоловіків здебільшого переправляють саме жителі прикордонних регіонів. Вони добре орієнтуються на місцевості та знають ділянки кордону, де немає прикордонників. Окрім того, до схем перевезення ухилянтів також причетні й представники кримінального світу. Вони теж намагаються заробляти на цьому.

Що цікаво, як кажуть в поліції, після того, як закон про мобілізацію набув чинності, втекти за кордон стало дорожче. Розцінки зросли приблизно в п'ять разів. До 18 травня сума за незаконний перетин кордону в середньому була 4-5 тисяч доларів, а зараз вона може сягати й 20 тисяч доларів.

Нагадаємо, постанова Кабінету міністрів від 16 травня 2024 року № 560 дозволяє відправляти ухилянтів до ТЦК прямо з кордону. В документі йдеться, що прикордонники можуть викликати поліцію, щоб затримати особу та доставити її найближчого ТЦК та СП. Проте у військкомат все ж доставлятимуть не всіх. Так робитимуть за умови, що в Єдиному держреєстрі призовників ухилянт вважається у розшуку в Нацполіції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.