Ткаченко запевняє, що керівництво УПЦ МП має покинути територію святині
Керівництво УПЦ МП має виїхати з Свято-Успенського монастиря і самої Києво-Печерської лаври. А от доля ченців поки під питанням. Таку думку озвучив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
"Ніхто не каже, що життя ченців у Лаврі припиниться. Але це привід для того, щоб ченці могли визначитися з тим, як вони можуть залишатися в Лаврі. Про їх виселення поки не йдеться, йдеться про повернення майна, яке належить державі, - і рухомого, і нерухомого", - сказав Ткаченко в ефірі національного телемарафону.
Однак, якщо хтось і має виїжджати, то насамперед, це мають бути керівники, які здійснювали незаконні забудови на території об'єкта ЮНЕСКО впродовж багатьох років. В цей список, за словами Ткаченка, увійшли митрополити Павло, Антоній, синодальне управління адміністрації УПЦ МП, та решта. Уточнюючи, як у такому разі бути саме ченцям, міністр відповів, що "у них завжди є вибір", натякаючи на їхній можливий перехід до ПЦУ.
"Я впевнений, що ситуація зміниться докорінно, коли ці громадяни залишать територію Лаври. Я думаю, що спільна робота фахівців і правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення", — заявив Ткаченко.
Ткаченко зазначив, що жодних насильницьких дій не буде. Й наголосив, що Україна – демократична держава, але діятиме в межах закону.
Скоріш за все примусового виселення. Оскільки нині головною метою держави є повернення держмайна. І цей процес вже розпочався. До прикладу у Почаївській Успенській лаврі, що в Тернопільській області. Там, один проросійський священник хотів через суд повернути право очолювати УПЦ МП на території лаври. Чоловік не хотів пускати представників заповідника до церкви. Тож тепер його звинувачують в перешкоджанні користуванням майном держави.
"Також будуть і деякі інші процеси щодо інших установ, де припинили діяти договори оренди або користування відомими об'єктами, що належать до історичної спадщини України", - підсумував Ткаченко.
Що буде з Києво-Печерською лаврою?
Після того як стіни Лаври покинуть підсанкційні священнослужителі – намісник лаври Павло, митрополит Бориспільський та Броварський Антоній та синодальне управління адміністрації, заповідник Києво-Печерська Лавра залишиться місцем проведення богослужінь та релігійних обрядів.
"Ми маємо бути переконані в тому, що держава контролює збереження всіх цінностей, відновлює та пожвавлює життя Верхньої та Нижньої Лавр, які протягом багатьох років були запущені", — стверджує Ткаченко.
Нагадаємо, 10 березня стало відомо, що Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" розриває договір оренди зі Свято-Успенським монастирем Української православної церкви Московського патріархату. Згодом, патріарх Кирило почав бідкатися папі Франциску та генсеку ООН Антоніу Гуттерешу, що його "викинули" із Києво-Печерської лаври. Й почав просити Захід захистив ченців УПЦ МП та перешкодив їх вигнанню. А нещодавно намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив, що ченці УПЦ МП не мають наміру виселятися з лаври, тому що "зараз є закони, які на стороні людини". Також митрополит скаржився на санкції і заявив, що, крім "однієї машини та однієї хати", у нього нічого немає. Детальніше про скандал з Лаврою читайте у нашому матеріалі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.