Радниця командувача Сухопутних військ: Україні доведеться мобілізувати жінок

Читать на русском

Радниця з гендерних питань командира Сухопутних військ Оксана Григор’єва вважає, що Україні слід брати приклад з Ізраїлю

Читать на русском
Мобілізація жінок
В Україні існує поділ на хлопців і дівчат та їхні гендерні ролі - це неправильно, вважає радниця

Радниця з гендерних питань командира Сухопутних військ Оксана Григор’єва вважає, що Україні слід брати приклад з Ізраїлю

Україні слід відмовитися від "старомодного менталітету", який розділяє гендерно обумовлені ролі чоловіків та жінок. Прийшла пора перейти до мобілізації жінок. А дівчат змалечку треба готувати до захисту країни. 

Таку думку висловила радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор’єва. Її слова наводить видання The Times

В найближчі роки Україні доведеться мобілізувати не тільки чоловіків, але й жінок. Адже в Конституції сказано, що кожен українець має обов’язок захищати державу. 

"Тому правильно, щоб служили і жінки", — сказала Григор’єва в інтерв’ю The Times.

В якості прикладу радниця наводить Ізраїль. За її словами, ця країна завжди готується до війни, причому готує як чоловіків, так і жінок. 

З тих жінок, які служать в українській армії, менше десятої частини беруть участь у бойових діях. Решта ж працюють медиками, офіцерами розвідки та адміністраторами. При цьому зі шкільного віку в Україні існує поділ на дівчат і хлопчиків, каже Григор’єва. Хлопчиків навчають фізичним навантаженням чи роботою руками, а дівчат вчать вишивати чи займатися домогосподарством.

"Це має змінитися. І фізично, і психологічно нам потрібно готувати дівчат змалечку до захисту країни", - резюмувала Григор’єва. 

Мобілізація жінок: чи це реальність?

Станом на даний момент питання мобілізації жінок є дуже малореалістичним. У всякому випадку, це робитимуть не зараз. Але за деякий час, якщо війна продовжиться, ця проблема може знову актуалізуватися. Причина - бо інакше нікому буде воювати. 

"Інформатор" раніше вже писав про те, що Україну цілком може очікувати поступове зниження призовного віку для хлопців - аж до 18 років. Все через брак людей на фронті. Цілком природно припустити, що якщо колись закінчаться чоловіки, а війна продовжуватиметься - доведеться забирати й жінок.

Про це вже йдуть розмови: до мобілізації дівчат закликають окремі представники та представниці Сил оборони. Тож одного дня це, на жаль, може стати реальністю - у випадку, якщо що цього часу бойові дії не завершаться. 

Раніше ми писали, як на Хмельниччині група жінок напала на представників ТЦК. Вони вигнали воєнкомів зі свого двору та розбили скло їхньої автівки. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.