У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Окремі випадки дійсно є, але більшість не хоче визнавати своїх злочинів
Полонені росіяни, що перебувають в Україні, не кваплять каятися в своїх злочинах. Тільки в окремих випадках можна побачити вибачення та навіть сльози окупантів. Проте здебільшого росіяни в полоні намагаються просто якомога швидше потрапити на обмін та повернутися до звичних їм, хоч і гірших, умов.
Про це заявив представник ГУР Андрій Юсов в ефірі “Радіо NV”. За його словами, особливо не доводиться розраховувати на каяття російських полонених – більшість віддає перевагу тому, аби не визнавати свої злочини.
“Відверто кажучи, лише у окремих випадках. Так, є люди, які навіть показують щире каяття і можуть заплакати, які для себе відкривають якісь нові сторінки історії, геополітичної реальності і взагалі розуміють, що вони потрапили в інший світ. Але здебільшого це все ж таки намагання вижити і потрапити назад до звичних їм умов. Масового каяття немає. Це факт”, – заявив Андрій Юсов.
Він також додав, що Україна фактично має справу з геноцидом з боку рф. Наразі залишається тотальна підтримка більшості росіян влаштованої проти українців війни. Загалом по росії каяття теж не спостерігається.
Юсов наголосив, що Україна дотримується міжнародного права та Женевських конвенцій. На цей принцип не впливає навіть те, чи росіянин добровільно прийшов у полон, чи його захопили з боєм. Проте розвідник зауважив, що чимала частка полонених – це все ж ті, хто прийшов сам.
“Їх є досить значна частка, але їх менше, ніж захоплених у полон, і цьому є дуже багато логічних пояснень. Наприклад, справді працюючі загороджувальні загони і не тільки. Часто бояться за родини, які залишаються там (у РФ – ред.)”, – додав Юсов.
Розвідник також додав, що крім здачі в полон серед російських окупантів також активно процвітає дезертирство. Особливо часто такі випадки трапляються на лінії фронту. Тікати можуть одночасно десятками - але потім їх шукають. Крім цього, іноді серед російський солдатів фіксуються і випадки “самострілів”.
Не дивлячись на відсутність каяття, повертатися до росії все ж хочуть далеко не всі полонені. Видання The Economist зазначало у своєму матеріалі, що чимало солдат рф просять не обмінювати їх. Натомість вони згодні навіть на ув’язнення в колоніях Європи.
Хоча, і випадки повного ігнорування реальності – не дивина. До прикладу, в мережі з’явилося відео з російським полоненим, який повністю відмовляється прийняти те, що бачить на власні очі, і віддає перевагу довірі російський проапаганді. Так, він продовжує називати українців нацистами, сидячи в м’якому кріслі і займаючись своїми справами, хоча фактично є полоненим. Це все він аргументував тим, що йому просто трапилися “цивілізовані нацисти”.
Нагадаємо, що родичі полонених українців мають право на державну допомогу - як отримати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.