“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
У таборі на Львівщині знаходяться багато військовополонених, яких незабаром можуть обміняти, деякі з них не хочуть їхати в рідні краї
Деякі російські окупанти, які зараз знаходяться в полоні, просять Україну не обмінювати їх до закінчення терміну дії їхніх військових контрактів. Бо вони знову змушено відправляться воювати. Є навіть ті росіяни, які благають взагалі не повертати їх до рф.
Про це пише видання The Economist, журналісти якого побували в таборі для військовополонених у Львівській області. Тут багато військовополонених росіян виглядають набагато старшими за свої роки. Частина з них - завербовані в'язні, хворі та слабкі, яких використовували як гарматне м'ясо.
Відповідно до Женевських конвенцій, полонених не зачиняють у камерах, рядові солдати можуть працювати. Журналісти побачили, як полонені окупанти роблять торби для покупок та садові меблі. Окупанти в полоні можуть час від часу телефонувати додому та просити рідних надіслати гроші, "щоб вони могли купити солодощі, каву та туалетне приладдя в тюремному магазині".
Прессекретар Координаційного штабу з поводження з військовополоненими Петро Яценко розповів журналістам, що після початку повномасштабного вторгнення рф в табір на Львівщині прибували переважно солдати з окупованих українських територій у Донецькій та Луганській областях. Пізніше було багато вагнерівців, а наразі приблизно третина військовополонених - ув’язнені, завербовані в так звані загони Шторм Z, третина - мобілізовані, а ще третина - кадрові військові.
У таборі на Львівщині знаходяться багато військовополонених, яких незабаром можуть обміняти. Але тільки у тому випадку, якщо на допиті вони не зізнаються в причетності до воєнних злочинів. За словами Яценка, у середньому російські окупанти проводять в українському полоні кілька місяців, тоді як багато українських військових перебувають у російському полоні понад рік.
"Деякі полонені просять українську владу відкласти їхній обмін до закінчення терміну дії їхніх військових контрактів, щоб їх не змушували знову воювати. Деякі просять взагалі не повертати їх. Але тоді вони повинні будуть залишатися під вартою до закінчення війни, якщо не приєднаються до антипутінських російських добровольців, які воюють на боці України", - пише The Economist.
7 серпня Україна з російського полону визволила ще 22 українських воїнів. Повернені захисники - бійці ЗСУ, них два офіцери, військовослужбовці рядового та сержантського складу. Вони брали участь у боях на різних напрямках, серед звільнених є поранені. На них чекає курс фізичної та психологічної реабілітації, реінтеграції та необхідне лікування за підтримки фахівців-медиків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.