У Буданова розповіли, як українців в окупації змушують брати участь у так званих виборах президента рф

Читать на русском

Загарбники застосовують різноманітні методи, щоб примусити українців "голосувати"

Читать на русском
вибори в рф
Більшість людей чинять німий опір окупантам, зачиняючись у своїх домівках

Загарбники застосовують різноманітні методи, щоб примусити українців "голосувати"

На тимчасово окупованих територіях України продовжуються спроби росіян примусити українців взяти участь у "виборах" президента рф. Крім того, що окупанти завищують явку, так ще і застосовують різноманітні методи. Серед них: залякування, підкуп і тиск на мешканців.

Про це повідомляє ГУР Міноборони України. За даними відомства, представники окупаційної влади, супроводжувані озброєними військовими та агентами ФСБ рф, обходять будинки українців у тимчасово окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей. Так вони намагаються вплинути на їхні виборчі уподобання.

Росіяни акцентують, що підтримка "виборів" путіна є обов'язковою та навіть загрожують "нелояльним" громадянам. Також репресивний апарат рф використовує тиск на українських підприємців, освітян та пенсіонерів на окупованих територіях, загрожуючи їхнім статусом і матеріальним добробутом у разі відмови підтримати "вибори".

Попри це, українці продовжують проявляти активну непідкореність окупантам. Як пише ГУР, вони забарикадовуються у своїх домівках та відмовляються брати участь у цьому фарсі.

"Вибори" президента росії

У суботу, 16 березня, в росії тривають так звані "вибори" президента. Вже будо зафіксовано випадки, коли після закриття виборчих дільниць бюлетені просто викидалися.

Водночас у Якутії, щоб розвеселити виборців і підвищити явку, шамани влаштували танці з бубнами та проводили обряди, розпалюючи вогнища в приміщенні та махаючи руками перед громадянами, які з захопленням спостерігали за цим і фільмували на телефони.

15 березня були зафіксовані численні випадки фальсифікацій. Крім того, так звані виборці кидали "коктейлі Молотова" і вдавалися до інших форм протесту. Наприклад, у Москві 70-річна жінка підпалила кабінку для голосування та намагалася зняти це на відео.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.