Коктейлі Молотова, підпалені урни та залиті зеленкою бюлетені: як проходять "вибори" президента в рф

На виборчих дільницях в росії влаштовують символічні акції протесту

вибори в росії 2024
На виборчих дільницях стає все веселіше

У рф, у п'ятницю, 15 березня, продовжуються так звані вибори президента. Наразі, окрім численних фальсифікацій, на виборчих дільницях все цікавіше: там кидають "коктейлі Молотова" та влаштовують іншого роду "протести". У Москві 70-річна жінка підпалила кабінку для голосування та намагалася зняти це на відео.

Про це пишуть російські пабліки. Повідомляється, що зокрема, у Петербурзі на одній із дільниць кинули "коктейль Молотова". Після цього, впродовж 20 хвилин намагалися підпалити інші виборчі дільниці: у Москві та Хантиманському автономному округу.

Жінку, яка у Москві підпалила кабінку для голосування вже затримали. Крім того, на деяких дільницях влаштували символічні акції протесту і залили скриньки зеленкою. Зокрема, на відео, яке публікують російські пабліки, можна помітити жінку, яка підійшла до урни, відкрила пляшку з рідиною і залила нею бюлетені. Після цього до неї відразу ж підбіг охоронник.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1646

Вибори путіна в росії

Для 71-річного лідера рф, володимира путіна, це вже п’ятий термін у президентському кріслі. Путін утримує владу з 2000 року, і лише один раз, з 2008 по 2012 рік, він передав керівництво країною тодішньому прем’єр-міністру Дмитру Медведєву, через обмеження, встановлені Конституцією, щодо тривалості президентського терміну. "Вибори" проходитимуть з 15 по 17 березня.

Водночас рейтинг путіна набагато переважає рейтинги всіх його конкурентів разом узяті. Російська пропаганда твердить, що підтримка їх лідера становить 82%. Однак це значною мірою пов'язано з відсутністю реальних конкурентів та ігноруванням (у найкращому випадку) невдоволених.

Порушення на виборах в росії

На дільницях 15 березня майже немає спостерігачів, люди голосують з примусу, бюлетені вкидають до урн ще до початку голосування, використовують ручки-стирачки. Щобільше, альтернативний підрахунок голосів майже не ведеться, а так звані "офіційні" екзит-поли "зашкалюють".

Крім того, російська влада глушить альтернативні екзит-поли. На одній з дільниць Воронежа спостерігач виявив портрет путіна. Оскільки зображення кандидата на ділянці вважається незаконною агітацією, спостерігач вимагав вилучити фото. Комісія погодилася, і портрет президента завісили простирадлом.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У цьому відео ми звернемося до адвоката Ігоря Фещенка для обговорення законопроєкту про мобілізацію. Розглянемо, чи можливе затримання проєкту через велику кількість правок, а також визначимо, які з них мають потенціал стати частиною законодавства. Приєднуйтеся до перегляду, щоб послухати коментарі експерта та отримати більше відомостей з цієї теми.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube