Стати повноцінним членом Альянсу Україна зможе тільки після перемоги над РФ
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі розповів, за яких умов Україна може вступити у НАТО. За його словами, мінімум для Києва – перемога у війні над Росією. Тільки після цього союзники погодяться на розширення Альянсу.
Про це Кірбі заявив під час брифінгу 17 червня. Він наголосив, що Україну треба прийняти до Альянсу, але у майбутньому. Тільки після того, як буде перемога над РФ.
"Спочатку вони повинні виграти цю війну. І ми робимо все можливе, щоб переконатися, що українці зможуть це зробити", - сказав Кірбі.
Він також нагадав, що президент США Джо Байден нещодавно підписав безпекову двосторонню угоду з Україною та вважає, що НАТО фігурує в її майбутньому. Але шлях до Альянсу буде тривалим. Адже треба впевнитись, що конфлікт завершено, а не поставлено на паузу.
У вересні 2022 року Україна офіційно подала заявку на членство в НАТО. Цей крок став чітким свідченням прагнення України до інтеграції із західними партнерами та посилення власної безпеки перед обличчям російської агресії. У минулому році на саміті в Бухаресті країни-члени НАТО підтвердили свою підтримку України й також визначили три ключові кроки, які країна повинна виконати на шляху до членства.
Попри сподівання Україну не приймуть до лав НАТО у 2024 році. Щобільше, вступ до Альянсу не світить нашій країні й в наступні кілька років. Все через те, що зараз Україна перебуває у стані бойових дій проти Росії, і швидко вони не завершаться. Про це заявив спеціальний помічник президента США Томас Райт.
Натомість посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що наразі Київ і не висуває жодних вимог стосовно вступу до НАТО. Бо зараз основною потребою є зброя, яка допоможе скоріше завершити війну з РФ. Але українці сподіваються отримати певні відповіді на історичному підсумковому саміті лідерів НАТО, який запланований у Вашингтоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.