У 4 областях України суттєво збільшилася зарплата: де саме та на скільки

Стало відомо, в яких областях України найбільше зросла зарплата

Гроші, Трудова книжка
Українці в чотирьох областях стали заробляти більше

Влітку в Україні в чотирьох регіонах збільшилася середня зарплатня. При цьому в Київській області роботодавці готові платити найбільше - близько 19 тисяч гривень. Стало відомо, як змінилися прибутки українців.

Як передає інформаційний портал OBOZREVATEL, в чотирьох областях України збільшилися оклади працівників. Йдеться про Дніпропетровську, Львівську, Одеську та Київську область. Зазначається, що там середні оклади зросли таким чином: 

  • Дніпропетровська область – з 16 тисяч до 16,5 тисячі гривень;
  • Київська область – з 18,75 тисячі до 19 тисяч гривень;
  • Львівська область – з 16,77 тисячі до 17 тисяч гривень;
  • Одеська область – з 16,75 тисячі до 17,32 тисяч гривень.

Найпопулярнішою вакансію зараз є посада продавця-консультанта. В середньому роботодавці пропонують на цій посаді 14 тисяч гривень на місяць. На другій сходинці за популярністю вакансія менеджера з продажу (в середньому зарплата складає 22,5 тисячі гривень), а також кухарі (в середньому 17 тисяч гривень на місяць).

Серед популярних вакансій також виділяють водіїв (близько 22 тисяч гривень на місяць зарплата), адміністраторів (в середньому 15 тисяч гривень на місяць), бухгалтерів (17,5 тисячі гривень в середньому), касири (13,5 тисячі гривень на місяць в середньому) тощо. 

Ситуація на ринку праці

В Україні прогнозують збільшення мінімальної зарплати вже з 2024 року. Міністерство фінансів України надало головним розпорядникам коштів державного бюджету прогнози щодо показників мінімальної зарплати. Очікується, що вже з січня наступного року "мінімалка" в Україні складе 7 100 гривень, а на початок 2025 року - вже збільшиться ще до 8 000 гривень.

Також в Україні розробили стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року. Зазначається, що за останні сім років розрив між зарплатами чоловіків та жінок вже скоротився на 7,4%. Влада планує й далі робити кроки для рівності. Зазначається, що розроблена стратегія також передбачає подолання стереотипів та дискримінації за ознакою статі. 

"Також розвиватимуть систему державних та приватних дитячих садочків. Ще у 2020 році ми досліджували, як доступ до дитсадків допоможе матерям на ринку праці й економіці країни. Тоді 53% опитаних нами жінок вказали, що відсутність альтернативи для догляду за дітьми (дитсадки, няні) заважає їм працевлаштуватися (29% з них обрали це як найважливіший чинник)", - зазначили експерти. 

Нагадаємо, в Україні хочуть збільшити заробітну плату вчителям, але за певних умов - нові деталі реформи освіти

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube