У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Стратегія для подолання гендерного розриву передбачатиме подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі
В Україні розробили стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року. Розрив між зарплатнями чоловіків і жінок за останні сім років вже скоротився на 7,4%.
Про це повідомляє пресцентр Мінекономіки в соціальній мережі. За їх даними, це один з інструментів, який допоможе відновити кадровий потенціал після війни.
"У 2021 році жінки заробляли на 18,6% менше, ніж чоловіки в середньому. У 2015 цей показник становив 26%", - повідомляють в міністерстві.
Розроблена стратегія для подолання гендерного розриву в оплаті праці передбачатиме подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. На рівні законів зникне поділ на батьків-жінок та батьків-чоловіків.
"Також розвиватимуть систему державних та приватних дитячих садочків. Ще у 2020 році ми досліджували, як доступ до дитсадків допоможе матерям на ринку праці і економіці країни. Тоді 53% опитаних нами жінок вказали, що відсутність альтернативи для догляду за дітьми (дитсадки, няні) заважає їм працевлаштуватися (29% з них обрали це як найважливіший чинник).", - йдеться в повідомленні.
Більший доступ до дитсадків сприятиме працевлаштуванню матерів на ринку праці та покращить економіку загалом, а у жінок, які поїхали за кордон, з'явиться причина повертатися назад до України.
"Ми порахували, що якщо збільшити охоплення дітей закладами дошкільної освіти на 10 в.п. (відсоткових пунктів), то на ринок праці зможуть вийти додатково 209-270 тисяч жінок", - зауважують у пресцентрі.
Також буде забезпечено однаковий доступ до керівних посад як чоловіків, так і жінок. Цю та інші вимоги до роботодавців буде викладено в законі "Про працю".
За даними Нацбанку України, у 2023 році в Україні середня номінальна зарплата зросте на 19,6%, а реальна - на 3,9% з урахуванням інфляції. Ще в квітні НБУ очікував, що реальна зарплата в Україні зросте на 3,7%, тож регулятор дещо покращив свій прогноз.
Аналітики прогнозують, що вже восени середня зарплата українців може збільшитися. Серед причин виділяють два фактори – "кадровий голод" та зміни курсу валют.
Станом на червень 2023 року в Україні знижується рівень безробіття. За даними НБУ, в Україні безробітними станом на початок літа були 113,3 тисячі громадян, серед яких 80,7 тисячі — жінки. Рік тому показник був більший – без роботи були 316,4 тисячі громадян.
Також Інформатор повідомляв, яку роботу можна знайти під час війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.