Європа продовжила антиросійські санкції ще на півроку

Читать на русском

Знову це питання розглядатимуть вже в липні 2024-го

Читать на русском
Санкції ЄС проти рф
Окрема увага в ЄС приділяється блокуванню механізмів обходу санкцій

Знову це питання розглядатимуть вже в липні 2024-го

Рада Європейського Союзу продовжила термін дії санкцій проти російської федерації. Обмеження продовжені на пів року. Знову це питання розглядатимуть 31 липня 2024 року. 

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС. Зазначається, що санкції вводяться через агресію росії проти України. 

Рада ЄС сьогодні продовжила на ще шість місяців свої обмежувальні заходи у зв'язку з діями російської федерації, які "дестабілізують ситуацію" в Україні, до 31 липня 2024 року.

"Ці санкції, які були вперше введені в 2014 році у відповідь на дії росії, які дестабілізували ситуацію в Україні, значно розширилися з лютого 2022 року відповідно до непровокованої, необґрунтованої та незаконної військової агресії росії проти України", - йдеться в пресрелізі.

Наразі вони складаються з широкого спектру секторальних заходів. До цього переліку входять обмеження у торгівлі, фінансах, технологіях та товарах, промисловості, транспорті та розкішних товарах. Вони також охоплюють заборону на імпорт або передачу морської сирих нафтових та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС, відключення від SWIFT кількох російських банків та призупинення діяльності та ліцензій кількох російських дезінформаційних засобів, підтримуваних кремлем. Крім того, були введені конкретні заходи для посилення здатності ЄС протидіяти обходу санкцій.

"Поки незаконні дії російської федерації продовжують порушувати заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням зобов'язань за міжнародним правом, доцільно зберігати всі заходи, які були введені ЄС, та при необхідності вводити додаткові заходи", - наголосили у пресслужбі. 

Нові пакети санкцій проти рф

Наразі в ЄС працюють над новим пакетом санкцій проти росії. Він буде 13-м за рахунком та, як очікується, буде прийнятий до річниці початку великого вторгнення в Україну - 24 лютого.

Зазначимо цікавий факт: основною метою даного пакету буде не запровадження нових заборон на товари та послуги, а, скоріше, покращення роботи вже існуючих одинадцяти раундів санкцій. Тобто фактично це модернізація тих обмежень, які були запроваджені раніше.

Очікувалося, що санкції як такі були виснажити бюджет кремля та зробити неможливим фінансування війни в Україні. Але попередні результати 2023 року показують, що наразі цього не вдалося здійснити.

Наприклад, ті ж податкові надходження в росії відновилися до довоєнного рівня, досить значними є доходи і від експорту природніх ресурсів. Експерти також кажуть, що значні обсяги прибутку, отримані від нині дуже непрозорого продажу нафти з росії, формують офшорний фонд хабарництва, за різними оцінками це вже близько 140 мільярдів доларів.

Частина 13-го пакету санкцій призначена ще більше "покращити" можливості Заходу закривати торговельні шляхи та запобігати обходу існуючих санкцій. 13-й пакет санкцій також спрямований на пошук способів обмеження імпорту в ЄС індійських нафтопродуктів, що походять з росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.