“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Його мають затвердити до 24 лютого 2024 року
Європейський Союз розпочав обговорення нового пакету санкцій, який він має намір затвердити до 24 лютого поточного року, на річницю вторгнення рф. 13-й за рахунком пакет може містити розширення списків людей під санкціями, посилення торгових обмежень і зниження можливості москви обходити санкції ЄС. Перш за все йдеться про європейські компанії-прокладки та треті країни.
Про це з посиланням на власні джерела пише видання Bloomberg. Коли саме буде прийнято рішення, наразі невідомо.
Повідомляється, що нові санкції обговорювалися в четвер, 18 січня ,на зустрічі послів блоку. Там держави-члени сперечалися про те, як найкраще підтримати Київ у довгостроковій перспективі.
Втім, досягти угоди щодо 13-го пакету у санкцій до наступного місяця буде непросто, зазначає Bloomberg. Цей процес вимагає довгих переговорів.
Зазначимо, що основною метою останніх пакетів санкцій було не запровадження нових заборон на товари та послуги, а, скоріше, покращення роботи існуючих одинадцяти раундів санкцій. Тобто фактично це модернізація тих обмежень, які вже були запроваджені.
Нагадаємо, що це, як ми зазначили вище, буде вже 13-й за рахунком пакет санкцій. Останні повинні були виснажити бюджет кремля та зробити неможливим фінансування війни в Україні, але попередні результати 2023 року показують, що наразі цього не вдалося здійснити.
Наприклад, ті ж податкові надходження в росії відновилися до довоєнного рівня, досить значними є доходи і від експорту природніх ресурсів. Експерти також кажуть, що значні обсяги прибутку, отримані від нині дуже непрозорого продажу нафти з росії, формують офшорний фонд хабарництва, за різними оцінками це вже близько 140 мільярдів доларів.
Частина пакету санкцій призначена ще більше "покращити" можливості Заходу закривати торговельні шляхи та запобігати обходу існуючих санкцій. 13-й пакет санкцій також спрямований на пошук способів обмеження імпорту в ЄС індійських нафтопродуктів, що походять з росії.
Наразі неможливо сказати, що санкції успішні на сто відсотків. Навіть здається, що росія змогла успішно їм протидіяти. Тактично це частково так. Однак стратегічно вони все одно суттєво негативно вплинуть на російську економіку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.